Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że PISowskie agitki zaczynają wybielanie ONRu, przypomnijmy sobie jedno z "osiągnięć" tej śmieszno-strasznej formacji. Otóż 27 lutego tego roku, w Hajnówce, na Podlasiu ONR współorganizował marsz ku czci żołnierzy wyklętych. Czemu to skandal? Bo obok prawdziwych bohaterów jak Witold Pilecki, ONR postawił Romualda Rajsa "Burego", odpowiedzialnego za zbrodnię, którą IPN określił mianem noszącej znamiona ludobójstwa.

To jest plucie w twarz takim bohaterom jak Pilecki. IPN napisał o jego działaniach:

...pacyfikacji wsi w styczniu i lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wręcz przeciwnie akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich" (...) Działania pacyfikacyjne przeprowadzone przez „Burego” w żadnym wypadku nie sprzyjały poprawnie stosunków narodowych polsko-białoruskich i zrozumienia walki polskiego podziemia o niepodległość Polski. Przeciwnie tworzyły często nieprzejednanych wrogów lub też rodziły zwolenników dążeń oderwania Białostocczyzny od Polski. Żadna zatem okoliczność nie pozwala na uznanie tego co się stało za słuszne


#onr #4konserwy #patriotyzm #neuropa #nacjonalizm #zbrodnia #polityka #tvpis
C.....Z - W związku z tym, że PISowskie agitki zaczynają wybielanie ONRu, przypomnijm...

źródło: comment_6HmNBcrQGCWXMbN8m0iwL4tLdG421Ud7.jpg

Pobierz
  • 14
czemu ty taki aktywny trolling w nocy uprawiasz?


@glosnik: Żaden trolling, po prostu pokazuję, że posługujesz się strarą sowiecką szkołą propagandy. Sowietów też nie obchodziły informacje, oni sprawdzali czy ich ofiara nie zadaje się z ,,wrogami komunizmu" i za to ich oskarżała o zdradę. Wystarczyła pochlebna wypowiedź o USA i NKWD już ścigało cię za zdradę.

http://www.wykop.pl/link/3134231/amerykanie-chca-walczyc-z-rosja-w-polsce/#comment-36192639

W tym komentarzu ty także oskarżasz o zdradę, bo czym innym jest oskarżenie o
coś o tej szkole wiesz, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@glosnik: Wystarczyło nie być głąbem z historii i interesować się przeszłością własnego narodu i jego otoczenia.

Ale rozumiem, że z niebyciem głąbem i zainteresowaniem historią Polski i Polaków nie masz nic wspólnego.
@CrtZ: Dlatego usunąłeś mi komentarz? Bo zapytałem czy może zrobili coś takiego jak Antifa i podałem przykłady?

Skandalem jest to, że usilnie przedstawia się ONR jako organizację faszystowską przez takie odwołania, a nie mówi się, że ogromna część pomajdanowych polityków i organizacji robi to samo.

A to nie był argument ,,a u was murzynów biją", tylko pokazanie twojej hipokryzji, a tego przestraszyłeś się tak, że aż mój komentarz usunąłeś. Czekam aż
@Songox25:

nie mówi się, że ogromna część pomajdanowych polityków i organizacji robi to samo.

to nie był argument ,,a u was murzynów biją"


Tak się go przestraszyłem, że sam zalinkowałem ten filmik wyżej... Przestań trollować, Antify nikt nie pochwala, więc nie wiem po co z nią wyjeżdżasz. Tak samo co ma do tego Majdan. Jesteśmy w Polsce - tematu bym nie poruszał gdyby nie próby wybielania ONRu.

Albo wypowiadaj się na
że ONR wychwala mordercę niewinnych ludzi.


@CrtZ: No wychwala, jestem tego świadomy i to potępiam, tylko krytykuję takie udawanie ,,świętego oburzenia", gdy nie wspomina się nawet malutkim słówkiem przy okazji o innych grupach czczących innych morderców, które nawet w mediach nie są wspominane.

jeśli nie pisałeś nigdy o innych tego typu sprawach, to po prostu odstawiasz polityczną szopkę, a nie informujesz.
To nie są oskarżenia o zdradę, sporo ruskich trolli to Rosjanie lub zbiałorusinowani Polacy.


@Ginden: Ale czytałeś te jego oskarżenia? Słowa:

Kanał eMisjaTv to nacjonalistyczny kanał z ogromnymi sympatiami prorosyjskimi (nihil novi). Za przykład niech służą najpopularniejsze filmy z tego kanału:


Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie

Polski akcent na Defiladzie Zwycięstwa w Moskwie


Pisane jakby odkrywało się tajną wiedzę tajemną.

Stara dobra szkoła propagandy, nie odnieść się do