Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #rehabilitacja
Przy zaczęciu planu treningowego startować od ilu % maksów ( żeby potem nie siedzieć tydzień z zakwasami )?
Co sądzicie na temat płytkich przysiadów ( 3/4 przysiadu )?
Jaki trening na nogi zarzucić jak mam starą kontuzję ( nie powinienem mocno zginać kolan pod obciążeniem - te przysiady wyżej i rower to jedne z propozycji lekarza rehabilitacji, ja robiłem to to mówił, że może być zbyt duże zgięcie - mimo, ze mam wzmacniać vmo - głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego uda )

Może jestem dziwny ale akurat trening nóg był moim ulubionym, fajnie pobudzało organizm i nie mam pomysłu czym to zastąpić ( chyba że rowerek po treningu 30 min się zaliczy - zamierzam robić na nim cardio )
  • 5
@Znawca_Bigosu: zespół rzepkowo-udowy, od biegania - rzepka potrafi przeskakiwać przy zgięciu i kontuzja mi się odnowiła przy robieniu zwodu w koszykówce ( czyli nie lubi pracy na boki - ogólnie jest nie stabilna przy "ruchliwych" ćwiczeniach jak i przy dużym zgięciu )

maksy na oko, biorę ileś tam na pierwszą serie i od odczuć.
@Lewo:

zespół rzepkowo-udowy


"leczysz" to wyrównując napięcie mięśniowe na stawie, wzmocnienie VMO jak najbardziej, jak równie rozluźnienie VLO (np. foam rolling).
Rób pełne przysiady aby uzyskać silne mięśnie utrzymujące na miejscu strukturę stawu oraz konkretnie do wzmocnienia VMO: split-squat, poliquin step-up