Wpis z mikrobloga

@70150: Tyle, że to nie ustawa zwiększała dochód rodzica z dzieckiem, a kuriozalna interpretacja jednego z sądów.

Dlatego błyskawicznie, w kilka dni poszła poprawka, co jest niespotykane w polskim ustawodawstwie, bo wiele absurdów prawnych istnieje latami i krzywdzi tysiące osób zanim się z nimi zrobi porządek.

No ale nie ma to jak się p-----------ć z rana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@silverm: Dobrze się czujesz? 500 zł miesięcznie dodatkowo nie zwieksza dochodu rodzica z dzieckiem, tylko interpretacja Sądu? xD chyba oczywiste ze jeśli dziecko ma potrzeby 1000 zł a rodzice dostają na nie 500 to do zaspokojenia potrzeb dziecka brakuje 500 a nie 1000.
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: Według istniejącego w Polsce prawa nie zwiększa dochodu rodziny. Tak samo jak tego dochodu nie zwiększają zasiłki rodzinne i dodatki. Twoje dywagacje nieuwzględniające istniejącego w Polsce prawa nic z tym temacie nie zmienią.

Zgodnie z art. 3 pkt 1 oraz art. 5 ust. 8 ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych na dochód rodziny składają się następujące składniki:
przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie
  • Odpowiedz
@70150: Potwierdzam zapaść intelektualną polskiego sądownictwa. Potwierdzam też prawdziwość znanego powiedzenia:

Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

Tym mottem, zdaje się posługiwała się długo Platforma Obywatelska ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Moze nie zwiększać dochodu w sensie publicznoprawnym ale rozstrzygniecie bylo prawidłowe bo wysokosc alimentów liczy się od niezaspokojonych potrzeb dziecka a nie od dochodu rodziny


@Wykoppeel1230: Ty zacząłeś pisać o dochodzie rodziny:

500 zł miesięcznie dodatkowo nie zwieksza dochodu rodzica z dzieckiem, tylko interpretacja Sądu?


i do tego się odniosłem. Posiadasz 3-sekundową pamięć?
  • Odpowiedz
a co mnie obchodzi PO? Ta partia nie rządzi i istnieje tylko teoretycznie


@70150: Nie wiem co cie obchodzi PO. Rozmawialiśmy o działaniu ustawodawczym rządzącej partii, więc w dyskusji użyłem środka stylistycznego nazywającego się PORÓWNANIE. Polecam google.pl jeśli nadal coś jest niejasne.
  • Odpowiedz
Tym mottem, zdaje się posługiwała się długo Platforma Obywatelska ( ͡º ͜ʖ͡º)

To nie jest porównanie.


@70150: Widzę, że przeceniłem twoją bystrość umysłu. Wytłumaczenie specjalnie dla ciebie:

PiS wziął się do roboty i w krótkim czasie wprowadza wiele ustaw -> dużo robi
  • Odpowiedz
@silverm: Operujesz pojęciami, których znaczenia nie znasz i powołujesz się na kuriozalną logikę, według której im więcej ktoś popełnia błędów, tym lepiej. Takimi chwytami nie obronisz rządu i prezydenta, którzy sadzą babola za babolem.
  • Odpowiedz