Wpis z mikrobloga

mam pytanko do tych co korzystali, korzystaja albo maja branzowa wiedze
jak to jest z tymi leasingami samochodow, to sie naprawde oplaca czy sie mimo wszystko mocno przeplaca
tak sie sklada ze dotad z tego nie korzystalem a juz ktorys znajomy wzial fure z salonu, zarabia duzo mniej a jezdzi nowym autem o wartosci prawie 100kzl, nie zeby mnie to rajcowalo bo w zyciu nie kupie auta z salonu ale jesli ten caly leasing pozwala na oszczednosci to w sumie chetnie skorzystam z tej mozliwosci
#leasing #kredyt #samochody #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #firma
  • 24
@TheArt: leasing nie będzie napewno tańszy od kredytu, bo np generuje dodatkowe koszty których normalnie nie ma np dodatkowa opłata za rejestrację Ubezpieczenie u jedynie słusznego ubezpieczyciela, oplaty w przypadku otrzymania mandatów itp. Leasing jest dobry jak potrzebne ci sa stale koszty co miesiąc,. albo np nie masz. zdolności na kredyt
@TheArt: Tak na szybko z plusów:
- opłaca się jeśli samochód wart jest powyżej 20 tys. euro
- nie masz gotówki i i tak chcesz to kredytować

Nie zawsze oczywiście leasing się opłaca, ale to kalkulator i liczysz.
@TheArt: napewno nie pozwala na oszczednosci bo firma leasingowa musi zrobić. taki posrednik miedzy toba a producentem lub salonem. kiedys liczylem i wyszlo kilka tysiecy drożej za auto niz w salonie za gotowke, ale kogo teraz stac zeby zaplacic od razu cala kwotę. do tego musisz doliczyc jeszcze ubezpiczenie ktore tez jest drozsze niz uagenta i pamietaj ze za kazdy papier jaki do ciebie wysla sobie licza. ale z drugiej strony
@debenek: @slave89: @adrian43: znajomy pracuje w Mercedesie (salon) i 9/10 aut ktore sprzedaje ida na leasing, czesto sa to prezesi czy wlasciciele, ktorych teoretycznie byloby stac kupic za gotowke. Zreszta uwazam ze wszystko co na kredyt jest tansze niz za gotowke. Ale stalych kosztow nie potrzebuje, myslalem ze to sie jakos amortyzuje, jakeis vaty sie odlicza czy cos
@TheArt: Czy sie oplaca. No generalnie sie oplaca pod pewnymi warunkami.

Mialem auto ne za gotowke, mialem auto w leasingu i uzywane.

Dla mnie najlepiej jest jezdzic uzywanym.
Nie dostajesz tak po dupie z utrata wartosci. Nowe albo prawie nwe auto kosztuje zwykle 1000netto+/miesiac nawet przy wkladzie. Oplaca sie tylko jak IMHO ktos naprawde jak nie ma generowac sobie kosztow. Szczegolnie jesli chodzi o osobowki.

Do tego z VB leasing wymyslali
@TheArt: @debenek: @adrian43: pamiętajcie o kosztach utraconych możliwośći. Jak masz 100 koła i kupisz za to auto w salonie to wydałeś 100 koła. A jak weźmiesz leasing to masz powiedzmy 10% większe wszelkie koszty (procenty z dupy) ale te 100 tysięcy możesz zainwestować i zarobić więcej, niż koszty leasingu.

Dodatkowo musisz pamiętać, że całą ratę leasingową wrzucasz w koszta co dodatkowo zwiększa jego opłacalność.
@bigger: dokladnie za kazda glupote musisz placic i to nie malo. bardziej sie chyba oplaca kredyt na auto, a jak nie ma potrzeby to lepiej dac soboe spokoj z leasingami.
pamiętajcie o kosztach utraconych możliwośći. Jak masz 100 koła i kupisz za to auto w salonie to wydałeś 100 koła. A jak weźmiesz leasing to masz powiedzmy 10% większe wszelkie koszty (procenty z dupy) ale te 100 tysięcy możesz zainwestować i zarobić więcej, niż koszty leasingu.


@valencianista: dlatego ja niemal wszystko kupuje na raty
@adrian43: Mnie koperta VB leasingu przyprawiala o mdlosci. Szczegolnie te dostawane "w srodku " okresu rozliczeniowego.

Placilismy "nieautoryzowany" wyjazd za granice, wypadek (nie z naszej winy) i 100 milionow innych gowien o ktorych niechce nawet pamietac.

Walili nas w dupe bez mydla przez 3 lata. A mielismy dosc wysoki wklad i 10% wykup.
@valencianista: dlatego ja niemal wszystko kupuje na raty

@TheArt: i przy okazji budujesz sobie dobrą historię kredytową ;d

@valencianista: zgadza sie, ale odpadaja ci rozne dziwne oplaty.

@adrian43: jeśli te opłaty nadal są niższe, niż twoja zdolność do generowania zysku z zainwestowanego kapitału to wciąż się opłaca

@valencianista: Auto wrzucasz w koszty i amortyzujesz normalnie.

@bigger: nigdzie go nie wrzucasz, możesz wpisać do ewidencji środków trwałych
@TheArt: idz do firmy leasingowej niech ci wylicza ile to kosztuje. Przewaznie sie oplaca jak kupujesz auto drozsze niz 20k euro bo za gotowke mozesz je amortyzowac jedynie do tej kwoty a w leasingu calosc. Koszty dodatkowe sa albo ich nie ma, zalezy jaka umowe podpiszesz

Za nowe auto o wartosci 200k brutto przy wkladzie 40% wychodzi pewnie kolo2-2,5k miesiecznie. Czy to duzo? Niektorzy wydaja wiecej na tipsy. Czy to malo?