Wpis z mikrobloga

#nauka #liganauki #matematyka Jako ze na wykopie glownie smieszkuje, to wypada zachowac pewna rownowage. Bede od dzisiaj wrzucal w miare regularnie ciekawe filmiki czy arty z gatunku naukowych. Zadne tam super skomplikowane rzeczy, do ktorych zrozumienia trzeba ukonczyc MIT, ot ciekawostki dla przecietnego czlowieka ciekawego swiata. Czesc bedzie po angielsku, ale tutaj znowu postaram sie bez jakis super trudnych zagadnien, z prostej przyczyny, ze tych z bardzo branzowym jezykiem sam nie do konca rozumiem :D Zaczniemy od paradoksow Zenona z Elei, ale bede dodawal tez ciekawostki z innych dziedzin nauki, glownie matematyka, fizyka, astronomia.

Tak wiec zapraszam ;) Podniesmy troche poziom wykopu, nie utonmy w imigrantach, szeryfach drogowych i blaganiem o kase czy znalezienie skradzionego roweru ;)

http://www.wykop.pl/link/3132707/paradoksy-zenona-z-elei-eng/

#mikroreklama #naukazperlem
  • 6
@Perlo: Według mnie lepiej abyś własnym językiem opisywał zagadnienia które chcesz poruszać. Teraz po prostu postujesz linki z kanału numberphile. Włóż trochę pracy, będzie ciekawiej i zabawniej a przy tym można się dowiedzieć więcej niż z filmu.
@Perlo: Zawsze jest sens robienia czegoś we własnym zakresie, wiedza zostaje bardziej w głowie jeśli wiesz jak to wytłumaczyć na swój sposób - bo tak to tylko filmik z yt o którym można zapomnieć za 6h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekam na fajne ciekawostki!
@Kerykejon: W tym problem, ze ja nauczycielem jestem tragicznym ;) Moj mozg po prostu funkcjonuje w dosc unikalny sposob ;) Nawet w szkole mialem problemy na matme z tego powodu ze wiekszosc obliczen wykonywalem w pamieci lub na swoj sposob i nauczyciele nie wiedzieli o co chodzi i mysleli ze sciagam, bo wynik sie zgadzal a obliczenia niezbyt podobne do tego co bylo stawiane za wzor ;) Nie mam talentu do
@Perlo: Rozumiem. Zostanę przy swoim stanowisku, że lepiej by było jakbyś starał się przedstawić jak Ty widzisz ten problem skoro wyniki się zgadzają i masz odmienne spojrzenie to można tylko zyskać a nie stracić.