Wpis z mikrobloga

@fryne_: Mam hybrydowe i wszystko inne co potrzebne xD zastanawiałam się tylko, czy jak mnie najdzie ochota na szybkie malnięcie zwykłym lakierem, czy też mogę je pod lampa suszyć szybciej :P
@Shyvana: No to zobacz ten link. :D Ja co prawda nie próbowałam, ale brzmi ciekawie. Ale to raczej nie jest na szybkie malnięcie.
Z ciekawości, jakiej firmy hybryd używasz?
@fryne_: Różne, głównie mam pozamawiane z aliexpressu co je dziewczyny wystawiały na cebulowej grupie xD
baze i top z semilacu
Te z ali są spoko, nie widzę różnicy w sumie między nimi, a tymi co wcześniej robiłam u kosmetyczki, trzymaja tak samo dlugo i są tak samo ładne.
Teraz myślę, czy by nie spróbować przedłużania z Hardi, ale to chyba wyższa szkoła jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Shyvana: Wcale nie. Ja w ogóle pracuję na Semilacu i przedłużam praktycznie od samego początku. Fakt, że na początku dłużej mi schodziło, żeby to ładnie zrobić, ale z czasem idzie coraz szybciej. Jak się będziesz decydowała to polecam Hardi Cleara. O wiele łatwiej się nim operuje, jest gęstszy i nie spływa. Przy tym jest o wiele twardszy. Ja zaczęłam od Milka, który jest bardziej płynny i plastyczny, nawet po utwardzeniu.
Jak
@fryne_: Na początku musiałam kilka razy popróbować, ale wydaje mi się, że teraz wychodzą bardzo estetyczne, nawet się zaczęłam bawić w jakieś wzorki, stempelki, brokaty i ozdoby xD
Nie wiem czemu, ale największy problem mam nie z samym malowaniem, ale z piłowaniem na odpowiedni kształt. No po prostu nigdy one nie wyglądają identycznie, zawsze mi się podpiłuje trochę za dużo i mam ból dupy o to ( ͡° ʖ̯
@Shyvana: Ja mam tak samo, w sumie nie wiem, chyba wyglądają na równe. Opiłowanie to chyba tylko idzie wyćwiczyć, nie ma żadnego sposobu. ;) Jak będziesz przedłużała to możesz próbować w opór. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Shyvana: @fryne_: widzę, że ogarniacie temat dziewczyny, ja niestety jestem kompletną ciapą jeśli chodzi o manicure i najczęściej noszę pomalowane bezbarwnym lakierem, ale ostatnio zaszalałam i wybrałam się do kosmetyczki na hybrydę, nadszedł czas na zdjęcie jej i grzecznie siedziałam 20 minut trzymając paznokcie zawinięte w wacik i folię ze zmywaczem z acetonem z Rossmana, ale i tak udało mi się tylko zdrapać kolor, taka przeźroczysta warstwa została, w niektórych
@Shagga: Bo to nie może być "zmywacz z acetonem" tylko po prostu aceton :D
Taki zwykły zmywacz jest za słaby jak na hybrydę.
Plus do zdejmowania musisz używać specjalnego wyprofilowanego patyczka, to się nazywa radełko i można to dostać za kilka złotych wszędzie.
No i trzeba dokładnie i umiejętnie owijać tą folią, tak żeby cały paznokieć był wilgotny.

Poużywaj odżywkę, odratuj trochę paznokcie i możesz spróbować jeszcze raz :)
@Shagga: Nie wiem czy dostaniesz to w jakimś rossmanie czy innej naturze, ja zamawiam zawsze kilka buteleczek z allegro.
Można też dostać u kosmetyczek, które prowadzą sprzedaż produktów.
No i można też kupić w większych miastach na "wyspach" z kosmetykami i na tych wyspach, gdzie dziewczyny robią paznokcie.
Możesz też spytać w aptece, wydaje mi się że tam dostaniesz aceton
@Shagga: Ale najbardziej chyba opłaca się kupować na allegro, zestawy 1l acetonu i 1l cleanera można dostać już za 25zł, kiedy często u kosmetyczek butelczki 100ml albo 200ml kosztują 5-8zł