Wpis z mikrobloga

Heloł.
Potrzebuję małej pomocy. Chciałbym chociaż w podstawach ogarnąć trochę #django razem z #python. Głupia sprawa, bo poległem na...instalacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tej pory pisałem tylko jakieś małe programiki, a tutaj taki przepis:

Rozpakuj ściągnięte archiwum (np. za pomocą tar xzvf Django-NNN.tar.gz gdzie NNN jest numerem wersji ostatniego wydania).
Jeśli używasz Windows możesz pobrać działające w linii poleceń narzędzie bsdtar lub użyć narzędzia z GUI, takiego jak 7-zip.

Zmień bieżący katalog na utworzony w kroku 2 (np. cd Django-NNN).
Jeśli używasz Linuksa, Mac OS X lub inny system uniksopodobny wprowadź w linię poleceń sudo python setup.py install.
Jeśli używasz Winsows, uruchom powłokę poleceń z uprawnieniami administratora i wykonaj polecenie setup.py install.


Jak wpisuje na końu to "setup.py install" to po prostu w edytorze (Geany) otwiera mi się jakiś kod, nic się nie instaluje... Pomożecie?

Poza tym sprawdzone i łatwo przyswajalne tutoriale do django bardzo w cenie. Dzięki.

#naukaprogramowania
  • 17
@max1983: no chyba będzie dobrze. Bo sam instalowałem django jakieś 2 tygodnie temu i przez pip przeszło bez problemów. Powodzenia Mirku z nauką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tygrysn: @Tygrysn: To jeszcze raz...
Zainstalowałem nową paczke z Pythonem 3.4. Do katalogu Pythona wrzuciłem wypakowany katalog z Django. Otwieram cmd z prawami admina i idę do katalogu gdzie jest to Django, wpisuje "setup.py install" i dostaje zwrot:
"setup.py is not recognized internal or external command"
jak próbuje instalować poprzez "pip install django==1.7" to mam ten sam komunikat, tylko, że "pip is not..."

Coś muszę mieć źle poustawiane, ale nie
Jeśli używasz Winsows, uruchom powłokę poleceń z uprawnieniami administratora i wykonaj polecenie setup.py install.


Doszedłem do punktu wyjścia.
Jak wpisuje to polecenie, to otwiera mi się w Geany po prostu plik setup.py.
@Tygrysn: czy żeby odpalic to poprzez pia, to trzeba przedtem coś zainstalować? W jakim katalogu należy być wpisując to pip install?
@max1983: No to już nie wiem wszystko co ja musiałem zrobić to pobrać pythona, odpalić cmd z prawami administratora w folderze z pythonem i wpisać pip install django. Nie potrafię powiedzieć dlaczego masz takie problmy (,)
@max1983: sudo apt-get install python-setuptools
Ew zamiast python-setuptools to może python-pip zależnie od dystrybucji.

Pip powinien działać z basha a jak nie z sudo ewentualnie szukaj innej paczki z pip pod twojego linuxa. Druga sprawa to zależnie czy masz python3 czy python2 wywołać można przez pip, pip2 lub pip3 więc jak mówiłem w każdym distro linucha może być inaczej, jak doinstalujesz już paczkę najlepiej w terminalu wpisać pip i wciskać tab