Wpis z mikrobloga

Mireczki co to się odjaniepawliło to ja nawet nie. W niedzielę przekroczyłem 200 000 mil w #bmwsorka, wczoraj minęły dokładnie 2 lata odkąd przyjechałem do #uk (18 kwietnia), jednak dzisiaj wydarzyła się według mnie najciekawsza rzecz:

Otóż dzisiaj wybija dokładnie 200 ludzi, od czasu rozpoczęcia działalności #sorekcharityltd - tak, przez ponad niewiele jak rok działalności udało mi się zapewnić zakwaterowanie i pomoc dla tak dużej ilości ̶n̶e̶r̶e̶k̶ mirków (i nie tylko)) w postawieniu stopy na ziemi brytyjskiej.

Z okazji tak wielu szczęśliwych okazji robię #rozdajo - losowa osoba (nie zielonka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) plusująca ten wpis będzie mogła wybrać sobie dowolną grę ze #steam do 150zł.

Losowanie dzisiaj do godziny 21:37

Zapraszam serdecznie i niech wasze organy wewnętrzne zawsze będą zdrowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#emigracja
sorek - Mireczki co to się odjaniepawliło to ja nawet nie. W niedzielę przekroczyłem ...

źródło: comment_AD7pqstjNqzYsQKoUwjG0bPdqbTe42Pf.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@sorek: obejrzałam właśnie filmik z Twoim 5bed i zastawionym kominkiem. Moglibyśmy zrobić coś takiego samego u nas w domu, tyle że wtedy mielibyśmy 11bed...a ja się zastanawiałam, czy z 2 dzieci się pomieścimy jeszcze przez najbliższy rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jedna łazienka i malutka kuchnia na 5 osób?! serio?! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Toż to kurnik nie mieszkanie. Już wiem
  • Odpowiedz
@sorek: jakie naprawy? jakie meble? za wszystko jest odpowiedzialny właściciel. Ba, nawet pozwala urządzić sobie wszystko pod siebie- na swój koszt. Gdzie Ty żyjesz?
Lokalizacja- mieszkam w większej miejscowości (bo Barnsley to wiocha) i na ulicach sami Anglicy, i to nie jakaś patuserka. Na gorszych dzielnicach ceny są nawet o połowę niższe, ale osobiście w życiu wśród ciapaków bym nie zamieszkała.
Chcesz pokazać jaki z Ciebie dobry Mireczek i jak
  • Odpowiedz
Lokalizacja- mieszkam w większej miejscowości (bo Barnsley to wiocha) i na ulicach sami Anglicy, i to nie jakaś patuserka. Na gorszych dzielnicach ceny są nawet o połowę niższe, ale osobiście w życiu wśród ciapaków bym nie zamieszkała.


@Chcialamdobrze: oo, ciekawe, co to za miasto? ;> 100 000 ludzi to dla Ciebie wioska.. ciekawe ;) No cóż, widze ze troll a szkoda, bo liczyłem na fakty ir zeczową rozmowe ;)
  • Odpowiedz
@sorek: to powiedz mi co te miasto ma takiego do zaoferowania...szczególnie za takie pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo wiesz- pokoje i praca są wszędzie. nie łatwiej po prostu się przyznać " racja, wykorzystuję ludzi, ale skoro jest popyt to czemu nie korzystać" zamiast robić z siebie "charityltd" i wmawiać innym, że to normalne ceny? Potem nawet jak taki @TheArt czy ja napiszemy jak jest
  • Odpowiedz
Ps. wiesz że mieszkanie w 5 w takim domu jest nielegalne? wystarczyłoby sprawę zgłosić do councilu i nie dość, że landlord miałby problem, to jeszcze Ci biedni ludzie, którzy wybulili tyle pieniędzy....chociaż może im wyszłoby to na dobre, bo przenieśliby się do normalnych warunków....no chyba że wynajem też nielegalny, bo nie wierzę, że którykolwiek council zarejestrowałby 5 osób w takim domu....eh ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Chcialamdobrze:
  • Odpowiedz
1) wystarczy telefon do councilu, bo wiesz- robienie z livingu sypialni dla 2 osób to śmiech na sali...i tak, to nie jest legalne, bo to najzwyczajne w świecie przeludnienie ( Mirki, które tam mieszkają za to mogą dostać pokój z urzędu...za max 80f/ miesiąc)
2) jak na razie to Ty nie potrafisz się wybronić. Ja Ci daję argumenty, a Ty nie potrafisz na nie odpowiedzieć...najwyżej napisać, że się czepiam, jestem trollem, a na zarzuty nie odpowiadasz, bo wiesz, że mam racje.
3) nie pytałeś mnie gdzie mieszkam, a teraz nie wiesz co odpisać (cholera, czyli jednak wykorzystujesz Polaków z premedytacją) więc się czepiasz o białość. Mieszkam w Wielkim Manchesterze, w typowo angielskiej miejscowości. Jasne, do GM zalicza się chociażby taka dzielnica jak Salford, ale do niej mam jakieś 30 min jazdy samochodem, więc nie moje rejony. A statystyki mi nie są potrzebne, mieszkam tu już dosyć długo, znam ludzi i wiem że wychodząc codziennie na spacery z dzieckiem nie spotykam ciemnych nacji. Ba! Podczas miesięcznego pobytu w szpitalu w pobliskiej miejscowości mogłabym ich policzyć na palcach jednej dłoni.

Jakich ty chcesz dowodów, skoro Ci wszystko udowodniłam?

UWAGA
  • Odpowiedz
@Chcialamdobrze: Może i masz rację, może i nie - nie wiem, nie byłem na emigracji. W każdym razie relacji oburzonych oszukanych mirków nie widywałem tutaj. A w końcu pewną siłę ten portal ma i dość łatwo byłoby zniszczyć OPa, gdyby podejrzewano, udowodniono mu wykorzystywanie ludzi i oszustwa.
  • Odpowiedz
@idol89: ludzie są leniwi, raz wynajmą pokój, znajdą pracę i się cieszą, że im się udało. Przez rok mieszkałam w Londynie. Za pokój płaciłam więcej niż teraz za dom. Wiesz czemu aż rok tam mieszkałam? Bo zamiast rozejrzeć się jak wygląda PRAWDZIWE życie w Anglii to pracowałam, płaciłam rachunki i w weekendy zwiedzałam. Ja i tak miałam dobrze, bo miałam super pracę. A ilu jest ludzi, którzy harują od rana
  • Odpowiedz
@idol89: jak już pisałam nie mieszkam od kilku lat w Londynie, tam tyle za pokój zapłacisz. Ja płaciłam nawet więcej, bo nie wiedziałam, że aż takie wielkie różnice w cenach są w różnych częściach Anglii. Sama pojechałam bez pieniędzy, znajomości itd. i wywalałam ogromne pieniądze w błoto za pokój. Dlatego teraz tak mnie boli, że ktoś potrafi z premedytacją naciągać NIEŚWIADOMYCH ludzi (takich jak ja kilka lat temu), którzy i
  • Odpowiedz
1) wystarczy telefon do councilu, bo wiesz- robienie z livingu sypialni dla 2 osób to śmiech na sali...i tak, to nie jest legalne, bo to najzwyczajne w świecie przeludnienie ( Mirki, które tam mieszkają za to mogą dostać pokój z urzędu...za max 80f/ miesiąc)


@Chcialamdobrze: ależ prosze, dzwon - już wiele razy udowadniałem, że pracujemy wspólnie z Councilem - możesz do nich zadzwonić a oni Ci powiedzą że ten dom ma licencje i jest legalny :)

Co do reszty - Barnsley - podobnie jak okolice Greater Manchester - to sam środek wielkiej aglomeracji - 25min do Sheffield oraz 35min do Leeds - pociągiem oraz samochodem.
  • Odpowiedz
@sorek: jak już pisałam- ilość osób mieszkających w domu z filmiku jest NIELEGALNA, nawet jak masz HMO.
na resztę odpowiedziałam już wcześniej i nie zamierzam dłużej wdawać się w bezowocną dyskusję, bo jak powiedział Zbysiu: https://www.youtube.com/watch?v=9Q6M6WSboAA

A jeśli ktoś chce zasięgnąć rzetelnej porady jeśli chodzi o mieszkanie w UK to śmiało walić na priv, chętnie podpowiem jak nie dać się oszukać, niezależnie czy na początku przygody w Anglii, czy nawet
  • Odpowiedz
@sorek: jak już pisałam- ilość osób mieszkających w domu z filmiku jest NIELEGALNA, nawet jak masz HMO.

@Chcialamdobrze: A mozesz udowodnić? Ja podałem linki mówiące, ze to jest legalne. Masz coś na obrone swojej tezy?

@wJanuszekk: Council się zgodził na to bo jak stwierdził - 2 łazienki w zupełności wystarczą na taką liczbe ludzi :)
  • Odpowiedz
@sorek: ilość łazienek- tak, ilość pokoi- niekoniecznie. Takie domy właśnie pokazują w angielskiej telewizji i Anglicy nie potrafią uwierzyć, że ktoś mógł mieszkać w takich warunkach. Oczywiście mieszkańcy za każdym razem muszą się wyprowadzać. Mówiłeś w councilu, że z małego livingu robisz pokój dla 2 osób? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chcialamdobrze: To że jesteś zazdrosna, to nie oznacza że możesz kogoś tak bezpodstawnie oskarżać. Nie ma przepisu dotyczącego tego, ile osób może mieszkać w jednym domu. Dopóki każdy wynajmujący ma swój pokój i klucz od niego, oraz jedna łazienka na 4 osoby, jest to legalne.

Poważnie, nie rozumiem dlaczego tyle osób jeździ po @sorek. Jeśli nie masz rodziny w UK to jest to bardzo pomocna dłoń. A gdyby
  • Odpowiedz
Mówiłeś w councilu, że z małego livingu robisz pokój dla 2 osób? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Chcialamdobrze: tak, dokłądnie tak mówiłem. Myslisz że byłbym tak glupi że wrzucałbym film z domu jako oferta inwestycyjna który nie jest w 100% legalny?
  • Odpowiedz