Wpis z mikrobloga

Mireczki co to się odjaniepawliło to ja nawet nie. W niedzielę przekroczyłem 200 000 mil w #bmwsorka, wczoraj minęły dokładnie 2 lata odkąd przyjechałem do #uk (18 kwietnia), jednak dzisiaj wydarzyła się według mnie najciekawsza rzecz:

Otóż dzisiaj wybija dokładnie 200 ludzi, od czasu rozpoczęcia działalności #sorekcharityltd - tak, przez ponad niewiele jak rok działalności udało mi się zapewnić zakwaterowanie i pomoc dla tak dużej ilości ̶n̶e̶r̶e̶k̶ mirków (i nie tylko)) w postawieniu stopy na ziemi brytyjskiej.

Z okazji tak wielu szczęśliwych okazji robię #rozdajo - losowa osoba (nie zielonka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) plusująca ten wpis będzie mogła wybrać sobie dowolną grę ze #steam do 150zł.

Losowanie dzisiaj do godziny 21:37

Zapraszam serdecznie i niech wasze organy wewnętrzne zawsze będą zdrowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#emigracja
sorek - Mireczki co to się odjaniepawliło to ja nawet nie. W niedzielę przekroczyłem ...

źródło: comment_AD7pqstjNqzYsQKoUwjG0bPdqbTe42Pf.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@Wykipruje: @TheArt: Nie biore nic od mirka za ściągnięcie ponad to co trzeba zapłacić za pokój. Pokoi mam sporo, ponieważ wraz z moim wspólnikiem mamy dojścia do Landlordów w Barnsley. Więc specjalnie dla mikrów przygotowywujemy pokoje, dorzucam film z jednego z naszych ostatnich domów, gdzie mieszka już spora ilość mireczków.

Generalnie jeśli jesteś zainteresowany piszesz do mnie, ja sprawdzam czy pokój na date Twojego przyjazdu będzie gotowy, mówie
sorek - @Wykipruje: @TheArt: Nie biore nic od mirka za ściągnięcie ponad to co trzeba...
  • Odpowiedz
@TheArt: £325 miesięcznie all inclusive (gaz, prąd, council tax, woda, ogrzewanie, internet, pełne umeblowanie, sprzęt AGD oraz wyposażenie kuchni <>)

Czasem jedynki mamy większe za £346 lub £368, a czasem mamy małe i tanie za £282 (taka jest w pierwszej minucie na powyższym filmiku.
  • Odpowiedz
brat wynajmowal za 400F cale mieszkanie

@TheArt: Kiedy i gdzie? 10 lat temu w szkocji? To mieszkanie i za £300 dostaniesz :) widać Twój brat dał się nabrać i przepłacał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do mieszkania/domu dolicz wszysktie rzeczy o których wspomniałem czyli:

gaz, prąd, council tax, woda, ogrzewanie, internet, pełne umeblowanie,
  • Odpowiedz
@sorek: London bracie, ogolnie rzecz biorac to w wyobrazeniach Polakow o UK wszystko jest przesadzone, zarowno koszty najmu jak i zarobki, rzeczywistosc jest inna w obydwu obszarach
  • Odpowiedz
@sorek: za takie pieniądze to można mieszkanie wynająć, no ale w uja cięcie też zajęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak, wiem co piszę, bo mieszkam w Anglii dłużej od Ciebie, w większej miejscowości i te ceny to żart- żerowanie na naiwnych Mireczkach, którzy wierzą w twoje dobre intencje.
  • Odpowiedz
@Chcialamdobrze: możesz się więc ustosunkować do mojego posta wyżej? Możesz przedstawić jakieś dowody, że to co mówisz jest prawdą? Podałem dlaczego wcale nie jest taniej we własnym mieszkaniu w UK.
  • Odpowiedz
Mam Ci przedstawić zdjęcia ogłoszeń, czy naszych rachunków? Znalezienie umeblowanego mieszkania to też żaden problem. Council Tax na małe mieszkania jest śmiesznie niski, a jak ktoś ma gównoprace w fabryce, albo chociaż minimalną chęć do nauki i polepszenia bytu to przez ten czas go nie płaci. Można też wynająć samemu pokój- o połowę taniej, albo lepiej kawalerkę.
  • Odpowiedz
@Chcialamdobrze: No to powiedz mi proszę ile wychodzi wynajem mieszkania u Ciebie całkowicie - możesz przedstawić mi koszta 2 osobowego mieszkania gdzie praktycznie moga mieszkać max 2-3 osoby?
  • Odpowiedz
@sorek: Koleżanka ZA WSZYSTKO (w tym council tax) płaci 800f, mieszkają we 3 (dom, ogród, 3 pokoje). Wychodzi 266f. A, jedzenie też w To mają wliczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Piszę o koleżance, bo my mieszkamy sami z już prawie 2 dzieci, na nowym zamkniętym osiedlu, ale jakby to wynająć 3 osobom (każdy miałby osobną łazienkę) to cena wyszłaby taka sama, albo i mniejsza, bo w
  • Odpowiedz
@Chcialamdobrze: jaka okolica? Bo cena wynajmu zależy od okolicy również. Ja tam nie przecze, za £800 spokojnie można wynając 2-3 bed - ale problem jest jeden, dochodzi Ci dużo naprawd pobocznych, meble, sama umowa na pół roku, depozyt - dla ludzi przyjeżdżających bez banku, adresu, pracy - i pieniędzy - nie idzie wynając domu. A co do pokoi - pewno ze są tańsze, standard i lokalizacje też mają gorszą. Ja
  • Odpowiedz