Wpis z mikrobloga

@Cojestpiec: jakaś dodatkowa rada dla cukrzyka typ I? Oponka spora jest, bieganie mi nie obce i bardzo lubię, siłownia w piwnicy nie używana ostatnio. Na co szczególnie zwrócić uwagę, jak dużo węgli wcinać (od tego uzależniona jest dawka insuliny)? Extra tekst - zawsze olewczo traktowałem liczenie kalorii, ale zacznę liczyć dokładnie. Jak liczyć przyjęcie dodatkowych cukrów przy niedocukrzeniu (nie wliczać w dzienną ilość kalorii?).
  • Odpowiedz
@plebsik: Jeśli jesteś cukrzykiem typu I to pewnie bierzesz insulinę, mylę się? Boję się doradzać Ci przez internet. Z tego co pamiętam założenia są takie, że twoje dieta nie różni się niczym szczególnym od diety zdrowej osoby. Uważałbym tylko na rodzaj węglowodanów. Im mniej przetworzone tym będziesz miał stabilniejszy poziom cukru.
Masz jakieś zalecenia od lekarza, dietetyka?

@cryan: Od biedy zrobisz trening. Tylko, że na hantlach szybko skończy się obciążenie.
  • Odpowiedz
@mafiozorek: Śmiechłem. Zmęczenie kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@potok_pl: Może.

@prnppp: Gdzieś mi się obiło o uszy, że generalnie estrogen jest w mięsie pochodzenia żeńskiego typu piersi z kurczaka, mleku, nabiale, jajkach też. Czy takim estrogenem bym się przejmował? Raczej nie, bo wtedy nie byłoby skąd czerpać białka i nie byłoby można dobrze zjeść. Jakieś tam ilości estrogenu są facetowi potrzebne chociażby, żeby być płodnym
  • Odpowiedz
@Cojestpiec: Nie mam jakiś szczególnych przeciwwskazań, odżywiam się normalnie, biorę insulinę 4 razy dziennie - 3 przy głównych posiłkach + na noc. Największy problem miałem zawsze z dietami przy 5 posiłkach, bo te pomiędzy głównymi zawsze zawierały jakieś węgle co podnosiło mi cukier, a ciężko jest ogarnąć 2 posiłki na 1 zastrzyku (chociaż takie mam zalecenia).
Najbardziej nie wiem jak traktować dodatkowe kalorie które przyjmuję w związku z moją chorobą czyli
  • Odpowiedz
@Cojestpiec: Matko Bosko kochana. Chcesz dobrze, to miło. Ale ja chcesz pomagać ludziom to musisz trochę wiecej wiedzieć niż podwieszone posty na sfd i główne hasła kilku gości z komjuniti fitness na yt. Pozdrawiam kolego, bez hejtu, ale musisz mieć swiadomosc, że wiedza jest odwrotnie proporcjonalna do tego co wydaje Ci się ze wiesz.
Wbrew pozorom zagadnienia z.tematu dietetyki i treningu są tematem tak szerokim, że nie da się tego sprowadzić
  • Odpowiedz
@Cojestpiec: > no oprócz pangi i innego ścierwa

Ej co masz do pangi? Najtańsza ryba w sklepie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i jak możesz i Ci się chce, napisz coś więcej o skinnyfat. To jest największe cholerstwo.
  • Odpowiedz