Wpis z mikrobloga

@Myrcin-: fajne, ale najbardziej interesuje mnie oświetlenie led, bo się przymierzam do takiego

możesz mi podrzucić listę komponentów i skąd kupowałeś? zakładam parę metrów taśmy, zasilacz, regulator osobno czy wbudowany?
  • Odpowiedz
@Myrcin-: ot, kolejna cegiełka, jak wrócę z zagranicy to właśnie planuję coś podobnego, ale w rynienkach na słabym kleju wzdłuż tylnej krawędzi biurka i potencjometr z włącznikiem gdzieś pod spodem ale pod ręką. dziękować ;)
  • Odpowiedz
@Myrcin-: no ja do zakupu blaszaka się przymierzam, ale ciągle mam wątpliwości, bo chcę wydać ~5k a siedzę tyle w delegacjach, że za dużo się nie nacieszę. możliwe, że zdecyduję się dopiero po zmianie mieszkania za parę miesięcy, ale wtedy zawsze mogę oświetlenie lekko przerobić i podłączyć do budy.

z drugiej strony wolałbym jednak niezależne zasilanie, bo o ile laptop włączony nonstop ma minimalny wpływ na rachunki za prąd to
  • Odpowiedz
@Myrcin-: Tak trochę słabo ogarniam temat, ale czemu nie kupić sobie telewizora 40"? Za mała rozdzielczość czy o co chodzi? Wychodzi taniej, większy ekran, no i na konsolach jakoś tak grają. Tylko pytam bo jestem ciekawy więc od razu nie hejtować
  • Odpowiedz
@ilmash: Ja jak śmigam do rodziców to do małego plecaka 20l wrzucam PC'ta(13 x 20 x 26cm).

Mój PC pobiera 40watów przy normalnej pracy. Monitory i głośniki podpięte są na przekaźniku, więc jak PC nie zasila USB to odcina im pracę i nie pracują w jakimś głupim stand-by.

@Rhimdir: Rozdzielczość full hd 23" i 40" jest taka sama. Jaka różnica czy siedzę blisko 23" czy daleko od 40"?
  • Odpowiedz
@Rhimdir: ja Ci odpowiem: rozdzielczość. bezpośrednio wiąże się to z miejscem na ekranie i komfortem pracy. duży ekran byłby spoko jakby autor tylko planował cisnąć w gry. do pracy jest bez sensu.

@Myrcin-: 40W i takie wymiary to smallfactor, ale nie wydaje mi się żeby zestaw składany z myślą o graniu miał aż tak dobre parametry :D
  • Odpowiedz
@ilmash-: > duży ekran byłby spoko jakby autor tylko planował cisnąć w gry. do pracy jest bez sensu.

@Myrcin-: To teraz pytanie czy służy Ci głównie do grania czy pracujesz, robisz jakieś projekty itp. :D Nie da się wyjąc monitora z ramki plastikowej tak żeby nie było przerw mdz nimi?
  • Odpowiedz
@Rhimdir: Też się zastanawiałem czy da się ramki flexem przyciąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ostatnio zupełnie w nic nie gram. Nauka i trzaskanie projektów - niestety.
  • Odpowiedz
@Myrcin-: no, jakbym grał tylko w lola to bym się zastanowił, ale mam chrapkę na nowsze tytuły :D a najnowsze integry od intela nie są takie złe w końcu, jakbym składał komputer pod telewizor(ale pewnie jak kupię TV to dorzucę HDMI, po kablu albo wireless) to bym brał jak dziki

@Rhimdir: nawet jak wyjmiesz panel z ramki to zostaje Ci około 1-1,5cm dookoła panelu jego wewnętrznej ramy, często
  • Odpowiedz
@ilmash: Tylko te broadwelle pomimo, że wychodziły w tym samym czasie co skylake i są "wcześniejszą" architekturą to kosztują więcej. Gdyby nie zakup prosto z magazynów i 50% zniżka, to bym to inaczej zaaranżował i pewnie wziął i7-6700k.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Co do słabych głośników. Możesz zaproponować lepszy zamiennik w cenie tych geniusów (200 zł)? Jestem ciekaw co da się w takim budżecie wyciągnąć. Sam mam dokładnie ten model i jestem zadowolony + nie mam porównania z lepszym sprzętem.
  • Odpowiedz
@kiwikuku: Jak dla mnie to lepiej inwestować w używane. Nie ma czego się bać w tym sprzęcie, czasem można trafić bubla ale zazwyczaj maja jedynie normalne zniszczenia od użytkowania.
W podobnej cenie sprawdziłbym z nowych któryś model od creative czy akai albo alesis. Ale tam ceny się mocno zmieniają przez stan na magazynach czy kurs dolara.
  • Odpowiedz