Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
A co mi tam, niech będzie #anonimowemirkowyznania, może kogoś zainspiruje.

Mam 22 lata, zarabiam w firmie w DE 6k€ na rękę a myślę o jej rzuceniu, żeby skupić się na dwóch własnych firmach.
Firma nalega żebym został chociaż do końca roku, chcą mnie postawić obok właściciela żebym z nim pracował, dać podwyżke i dużą autonomie.
Mają już ponad 40 osób zatrudnionych, a okazuje się że nadal im jestem mocno potrzebny.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mam wielu bliskich znajomych ze starych lat przez różnice między nami.
Kiedy ja się zastanawiam czy wynająć sobie mieszkanie na weekend w SkyTower, oni szukają noclegu po znajomych.
Kiedy ja wybieram czy chce 2.0 twin turbo w nowym BWM, oni dopiero myślą o jakimkolwiek aucie.
Kiedy ja szukam asystentki do zatrudnienia, oni myślą ile będą czekać w dziekanacie na jakiś wypis.

A pamiętam te pare lat temu, jak myślałem czy rzucenie studiów po pół roku ma sens... teraz mogę powiedzieć że sens był.
Tylko teraz nikt, dosłownie nikt nie widzi ile w tym wszystkim ryzyka było i wątpliwości.
Jak zwykle widać tylko efekt a nie wysiłek.

BTW. W końcu wziąłem twin turbo :> #pokazauto (zdjęcie załączone)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://p4nic.usermd.net ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
A co mi tam, niech będzie #anonimow...

źródło: comment_KxdPjCFnmRUwzsDLOjrCQSg6yv1NZ3OS.jpg

Pobierz
  • 45
@AnonimoweMirkoWyznania: No #!$%@? panie, rozumiem inspiracja, czujdobrzeczlowiek i te sprawy ale zarobki lekko ponad €70k i nowe, ale troche podstawowe BMW nie sa czyms niespotykanym nawet w takim wieku gdy jestes jako-tako wyksztalcony pracujac w Niemczech :/
Ale mimo wszystko podziwiam, lepsze to niz siedzenie na dupsku i uzalanie sie nad soba! Nie brakuje Ci mocy czasami z relatywnie mala jednostka?
OP: Programista na początku, teraz nazwałbym się raczej entrepreneur'em (nie wiem jak po polsku to przetłumaczyć), bo robie wszystko od marketingu zaczynając, po customer support aż do zakładania firm, ogarniania podatków itd. ;)

Ogólnie, tyle mi płacą i chcą płacić więcej nie za umiejętności programistyczne (które mam dość wysokie nadal) ale za to jak pracuje, jak zarządzam ekipą i za to że wiem jak poprowadzić cały produkt do przodu.

Kiedyś bym
OP: @Namiro
To jest tylko pensja z etatu, dodatkowo zarabiam około 3k€ na jednej ze swoich firm, ale trace na drugiej dużo więcej. ;)
Brakować nie brakuje, ale chciałoby się te M4... mógłbym brać ale to było pierwsze dobre i nowe auto jakie w życiu kupowałem i nie chciałem szaleć.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Magromo
Wołam obserwujących:

@AnonimoweMirkoWyznania: No to zycze zebys dalej sie rozwijal i za kilka wiosen kupil sobie to M4, albo nawet ich cala flote ;)
Niedaleko mnie stoi CL65 na sprzedaz w calkiem dobrej cenie i korci, oj korci. Ale wracam niedlugo na stare smieci i nie chce placic dodatkowo 1/5 wartosci samochodu za sprowadzenie go, a AC w moim wieku szlo by w dziesiatki tysiecy zlotych... Moze kiedys ( ͡ ͜