Wpis z mikrobloga

Pytanie pewnie trochę głupie i zadane w nie najlepszym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mnie korci, żeby spytać mireczków.

#pytanie do #niebieskiepaski #kiciochpyta #ankieta i może też #ladnapani
dessy - Pytanie pewnie trochę głupie i zadane w nie najlepszym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°) al...

źródło: comment_Pqf1lY3WEfsKAk293Svc6rQdSzml0rcP.jpg

Pobierz

Jaki jest wasz stosunek do włosów na nogach u kobiet?

  • Nie przeszkadzają mi 5.3% (84)
  • Przeszkadzają mi, są nieestetyczne 33.6% (534)
  • ...obrzydliwe. 51.4% (816)
  • Sprawdzam 9.8% (155)

Oddanych głosów: 1589

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dessy: Moja matka, która posiada poglądy feministyczne (a jakże!) twierdzi, że kobiety są represjonowane i golą nogi tylko dlatego, że mężczyźni tworzą taką presję w społeczeństwie. Mówi, że gdyby nie to, to by nie goliła. Na co jej kiedyś odpowiedziałem, że i tak nie musi bo w tym wieku nie ma już większej różnicy. Jak można się domyślać, reakcja była co najmniej ostra ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Cervantes006: Poniekąd jest tak, jak mówi. ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiesz, ile czasu i pieniędzy kobiety tracą w życiu na pozbywanie się owłosienia z nóg? Gdyby mężczyźni byli zmuszeni do tego samego, też by protestowali i czuli się uciemiężeni.
  • Odpowiedz
@Cervantes006: Niektórzy z was mogą zapuścić zarost i jedyne, co wtedy musicie robić, to trzymać go w jako takim ładzie. Poza tym golenie twarzy zajmuje o wiele mniej czasu niż nóg, których powierzchnia jest kilka razy większa. :f
  • Odpowiedz
@dessy: Niektórzy nie mogą zapuszczać zarostu bo wygląda to kiepsko. Co do drugiego argumentu to wydaje mi się że golenie twarzy jest bardziej nieprzyjemne. Ale nie ma co się licytować.
  • Odpowiedz
@dessy: Nie zauwazylem - 3 x szukalem pytania, na pewno nie jest to cos co mnie kreci, ale potrafie to ignorowac, wlosy sa naturlane ludzkie, wiec nie widze nic dziwnego ze wyrosly.
  • Odpowiedz
@dessy: Ale weź się zlituj nad użytkownikami Androida bo nie mamy ankiet ...

Pytanie jak wnioskuje dotyczy golenia nóg u kobiet. Podziękuj swoim poprzedniczkom pokroju Gabrielle Bonheur Chanel bo to one wprowadziły takie zasady, facetom się spodobało i teraz wszystkie kobiety muszą to robić. Podobnie jest z goleniem bobra.

Od początków ludzkości do XX wieku bobry i nieogolone nogi u kobiet nie przeszkadzały nikomu, a teraz co - masz zarost
  • Odpowiedz
@dessy: A ja nie lubię być zarośnięta ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet nie chodzi mi o golenie nóg przed wyjściem w sukience, tylko nawet tak po domu. Fakt, to zajmuje trochę czasu i w ogóle, ale czuję się po prostu zaniedbana jak tego nie zrobię. Może to reakcja obronna mojej psychiki na to uciemiężenie, jakaś forma syndromu sztokholmskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@troodon: Rola inkubatora vs rola worka na spermę, jeśli iść tym tokiem myślenia. ( ͡º ͜ʖ͡º) Golenie pach jeszcze rozumiem, bo to higieniczne, ale golenie włosów na nogach ma wyłącznie walory estetyczne. Dzisiaj kobiety zimą też nie golą nóg, jeśli nie muszą ich odkrywać, więc nie dziwię się, że te kilka wieków temu im się nie chciało.

@Natiti:

Może to reakcja obronna mojej
  • Odpowiedz