Wpis z mikrobloga

Cześć szukam rozwiązania problemu, który polega na tym, że mam gotowy czat napisany w #javascript. Teraz klient pisze do agenta itd. jest prowadzona normalna rozmowa. Problem polega na tym, że nad agentem jest osoba, która ma mieć możliwość sprawdzenia po której stronie była ostatnia odpowiedź. Mirki wiecie, może jak to najprościej rozwiązać, bardziej chodzi mi od strony architektury rozwiązanie, jakieś webservicy, bazy danych ? Z takiego czatu może korzystać do kilkudziesięciu osób jednocześnie.
#programowanie
  • 3
@2pek: hmm moze wyciagnij z bazy ostatnia odpowiedz i sprawdz ktora strona ja tam wrzucila? Nic innego nie przychodzi mi do glowy na podstawie tego co napisales.
@karer: No niby tak, ale nie wiem jak to jest z wydajnością MSSQL. Bo np. mamy naraz 50 klientów i agentów. W ciągu sekundy mamy 50 wpisów (INSERTOW) oraz co sekunde odczyt bazy po stronie kontrolującej.
@2pek: tez nie wiem jak skonfigorowaliscie MSSQL ale jesli jest dobrze skonfigurowany to do takiego chatu mozna robic z 5000 zapytan na sekunde i baza sie nie zajaknie.