Wpis z mikrobloga

#prawo #dobrazmiana #bekazpisu #polityka
widzieliście mirki nowelizacje kpk a szczególnie
art. 250 § 2b. Jeżeli zachodzi uzasadniona obawa niebezpieczeństwa dla życia, zdrowia albo wolności świadka lub osoby dla niego najbliższej, prokurator dołącza do wniosku, o którym mowa w § 2a, w wyodrębnionym zbiorze dokumentów, dowody z zeznań świadka, których nie udostępnia się oskarżonemu i jego obrońcy."
Art. 249a. § 1. Podstawę orzeczenia o zastosowaniu lub przedłużeniu tymczasowego aresztowania mogą stanowić ustalenia poczynione na podstawie:
1) dowodów jawnych dla oskarżonego i jego obrońcy,
2) dowodów z zeznań świadków, o których mowa w art. 250 § 2b.
Inny art. § 5a. W razie złożenia w toku postępowania przygotowawczego wniosku o zastosowanie albo przedłużenie tymczasowego aresztowania podejrzanemu i jego obrońcy udostępnia się niezwłocznie akta sprawy w części zawierającej treść dowodów dołączonych do wniosku z wyłączeniem dowodów z zeznań świadków, o których mowa w art. 250 § 2b.";****

Tymczasowy areszt? Na jakiej podstawie? Nie powiemy panu i co nam pan zrobi xD
  • 52
  • Odpowiedz
czy dać kontrargument w dyskusji


@vvivo: Ja Ci pomogę. To jest autentyczny argument, który usłyszałem od prawnika, miłośnika Zbyszka Ziobry. Tak, tak... są tacy.

"Niewinni nie mają czego się bać, tylko bandyci się boją twardego prawa i silnego państwa"


Tadaaaaaam...
  • Odpowiedz
@tell_me_more: tak, jak dotychczas jakoś te wszystkie zmiany mi "niewiele robiły", tak teraz autentycznie mam ochotę wyemigrować z tego kraju ;) Co tu się odjaniepawla...
  • Odpowiedz
Bardziej niebezpiecznie wygląda areszt za przestępstwa zagrożone karą powyżej 1 roku, to policja i prokuratura wykorzysta na całego do wymuszenia wyjaśnień.


@janusz0: z samego faktu, że coś jest zagrożone karą pozbawienia wolności pow. 1 roku nie można domagać się tymczasowego aresztowania. Tu chodzi o to, że jeżeli przestępstwo podlega karze do roku, to nawet jak przesłanki są spełnione, nie można go stosować.
  • Odpowiedz
@richirich: Raczej zależy jak dobrze podejrzany żyje z władza Jak dobrze to nawet prezydent ulaskawi przed uprawoppcnieniem wyroku ale jak podpadniesz władzy albo nawet konkretnemu peokuratorowi to Cię zalatwi i nawet możliwości obrony nie ma.
  • Odpowiedz