Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie, jak idąc w gości, ktoś podaje mi już zaparzoną herbatę w kolorze szczocha i to jeszcze w kubku. Niektórzy to jeszcze wrzucają od razu cytrynę...
Ciekawy jestem, czy naprawdę aż tak dużo mocnej herbaty piję. Średnio dziennie jest to 5 szklanek (z cytryna, 2 lyzeczki cukru) i za każdym razem w szklance parzę do końca (czyli ponad 5 min) jedną torebkę, zazwyczaj lipton(ew tetley, dilma). Innymi słowy 5 torebek liptonowych na maksa wyparzonych.
A Wy ile torebek dzienniewypijacie? Załóżmy, że jesli zaparzasz saga czy minetka do końca, to jest to pół liptona. Tetley, Dilma to 1:1.
#zdrowie #herbata
badtek - Irytuje mnie, jak idąc w gości, ktoś podaje mi już zaparzoną herbatę w kolor...

źródło: comment_mScCuWYFVq2nNjVVETFruySFxCXSti0r.jpg

Pobierz

Ile torebek liptona herbaty średnio dziennie wypijasz?:

  • 3 8.7% (51)
  • 2 lub mniej 42.3% (247)
  • 4 6.7% (39)
  • sprawdzam wynik 31.3% (183)
  • 5 lub więcej 11.0% (64)

Oddanych głosów: 584

  • 44
  • Odpowiedz
@badtek: tetley i lipton to straszny szczoch, w ogóle te herbaty torebkowe to syf najgorszy. idź do dowolnej herbaciarni i kup prawdziwą czarną herbatę że słoja a nie jakiś odpad produkcyjny nasączany ekstraktem herbaty żeby chociaż przypominało herbatę
  • Odpowiedz
@badtek: Ja tam pijam herbatę czarną jak smoła, matka mnie za to wyzywa od ćpunów, że to niby czajówa jak narkomanki w pierdlu pijają. Ostatnio tylko miałem problem, bo kupili w domu naprawdę dobry rzut tetleya chyba na rynki zachodnie i po 10 minutach parzenia wychodziła straszna siekiera.
@teh4esz: To jest ta sama herbata, chyba że na polski rynek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lipton
  • Odpowiedz
@badtek: ale wiesz że herbate nawet taką w torebkach można przeparzyć? i robi się wtedy cierpka i niedobra. Nie wiem w sumie jak to jest w liptonie, ale w przypadku ekspresowych herbat w torebkach 5 minut to jest raczej maks, zazwyczaj to powinno trwać z 3 minuty
  • Odpowiedz
tetley i lipton to straszny szczoch


@teh4esz: Wszedłem w komentarze tylko po to żeby coś takiego przeczytać xD
Dopisz coś jeszcze, że pijesz tylko najmłodsze listki zbierane w porannej mgle na zboczu mistycznej góry
  • Odpowiedz
@badtek: tetley i lipton to straszny szczoch, w ogóle te herbaty torebkowe to syf najgorszy. idź do dowolnej herbaciarni i kup prawdziwą czarną herbatę że słoja a nie jakiś odpad produkcyjny nasączany ekstraktem herbaty żeby chociaż przypominało herbatę


@teh4esz: to się nadaje na #pasta o fanatyku herbaty
  • Odpowiedz