Wpis z mikrobloga

Idę zaraz na rozmowę o pracę i nie mogę się już doczekać mojego ukochanego, najlepszego pytania na takich rozmowach...

Dlaczego chce Pani pracować w naszej gównianej firmie za najniższą krajową na pół etatu?


Uwielbiam ()
#takietam
  • 110
  • Odpowiedz
@kicioch: Tarnów miasto wymarłe bez perspektyw , przespał swoją szansę na rozwój... kiedyś jak jeszcze chodziłem do szkoły to myślałem że będę pracował w trn ale jak się dowiedziałem za jakie pieniądze mialbym pracować to odrazu zmieniłem zdanie i nawet nie szukałem tam pracy, bo to co oferują tam firmy to mojim zdaniem jest jakaś patologia... Ale mam nadzieję że trafi Ci się wyjątek potwierdzający regułę :) powodzenia( ͡° ͜
  • Odpowiedz
No ale co tam, lepiej wyjechać do Warszawki czy Londynu i problem solved?


@niemasprawy: A co byś chciał, ustawą znieść ubóstwo? Prawda jest taka, że nigdzie wam nie dadzą za darmo, a żyjemy w jednym z najbogatszych państw na świecie. Posiadanie rodziny nie jest żadną przeszkodą. Rozumiem, że mniejszą przeszkodą będzie dla Ciebie, że Twoje dziecko głoduje, niż #!$%@? wybranie się na zachód do roboty?

@marcooo80:

no i genialne rady
  • Odpowiedz
@CaH2PO42 chciałem się dostać na azoty ale w mojim fachu środowisko jest tak zamknięte że tylko po znajomości... ale tam też szału nie ma :) A w mechanicznych jest robota dla spawaczy i na obrabiarkach cnc ale to dalej są pensję Tarnowska i nie moja bajka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlaczego chce Pani pracować w naszej gównianej firmie za najniższą krajową na pół etatu?


@kicioch: Ja też mogę zadać to pytanie. ( ) Może oni też nie mogą wyjść z podziwu, że tak można.
  • Odpowiedz
U 80% ludzi to ile zarabiają to tylko i wyłącznie ich wina. No i tak - są osoby które nie wiedzą, że można zarabiać więcej.


@loczyn: tak ? Bo jakos widze mase osob ktora zmienia branze, doucza sie po nocach i dalej nie ma pracy/ma za ta sama pensje.

2. podaj mi jedna taka osobe
  • Odpowiedz
  • 1
@loczyn: Mam wrażenie, że jesteś z wielkiego miasta i nigdy nie szukałeś pracy w mniejszym mieście. Jakieś dziwne wyobrażenie masz o zarobkach w Polsce, jakbyś pisał na podstawie np Warszawy, a nie całej Polski.
  • Odpowiedz
Tarnów jest miastem gdzie trzeba się bić o najniższą krajową? Widzę, że tragicznie ten obraz wygląda.


@CaH2PO42: tam jak zarabiasz 3k to już jesteś królem życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U 80% ludzi to ile zarabiają to tylko i wyłącznie ich wina. No i tak - są osoby które nie wiedzą, że można zarabiać więcej.


@loczyn: przeprowadź się do takiego Tarnowa i znajdź tam sensownie płatną
  • Odpowiedz
@marcooo80:

2. podaj mi jedna taka osobe


Jaką osobę?

tak ? Bo jakos widze mase osob ktora zmienia branze, doucza sie po nocach i dalej nie ma pracy/ma za ta sama pensje.


To może obiera zły kierunek?

@kicioch:
Jestem z Łodzi, gdzie bezrobocie jest większe jak w Zgierzu, Piotrkowie Trybunalskim czy Dusznikach Zdrój.
Z resztą tak zapytam - wielu tutaj mówi, że nie można "bo kotwice", ale z tego co
  • Odpowiedz