Wpis z mikrobloga

Hej, co sądzicie o takiej trasie na #autostop? Chcemy jechać we dwie osoby na jakieś trzy tygodnie.

Miejsca które chcemy odwiedzić: Praga, Wiedeń (może), Zagrzeb (może), Sarajewo, Mostar, Kotor, jez. Ohryd, Skopje, Sofia, Burgas (może), Warna, Bukareszt, Braszow, Kluż-Napoka, Belgrad, Budapeszt.

Ja byłem w zeszłym roku w Wiedniu, Sarajewie, Mostarze i Belgradzie, ale kumpel nie więc będzie chciał zobaczyć i tam wiadomo czego się spodziewać. Te miejsca uważam, że warto zobaczyć, ale pozostałe dodaliśmy do listy na podstawie zdjęć i internetu. Co lepiej odpuścić, co dodać, gdzie lepiej zostać na chociaż dwa dni, a co tylko zobaczyć przejazdem? Trip niskobudżetowy, więc przede wszystkim namiot i CS.

Wołam @barytosz bo kojarzę, że miał podobną trasę w zeszłe wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) #podroze
C.....s - Hej, co sądzicie o takiej trasie na #autostop? Chcemy jechać we dwie osoby ...

źródło: comment_znAHAAay8kXqBJi3w78zfZ8CtpLJB9Xk.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cezarious: zrobiłem podobną trasę rowerem kilka lat temu, w Rumunii jedzcie przez drogę transfogaraską, a w Czarnogórze zahaczcie o kanion Tary, mocne 8/10 miejsca, polecam
  • Odpowiedz
@Cezarious: Mostar/Wiedeń/Sarajewo warte w ogóle zobaczenia ? Bo sam taka trase planuje w tym roku i wiedeń na 1 dzień ponoć nie opłaca się, a o sarajewo to bardziej o bezpieczeństwo bym pytał. Mostar widziałem ładne zdjęcia ale wrażenie mam, że to dziura ostra :P
  • Odpowiedz
@ccombat: Wiedeń jest bardzo ładny, szczególnie nocą, kiedy wszystko jest oświetlone. Bardzo bogate miasto, ja tam akurat byłem przez kilka godzin (i to nie rok temu tylko wcześniej) a uważam, że było warto. Mostar jest mały ale bardzo urokliwy i powinieneś o niego zahaczyć - najlepiej dojechać tam rano, pozwiedzać kilka godzin (w zupełności wystarczy) a potem kierować się na Sarajewo, żeby przed wieczorem jeszcze być na miejscu. Warto nawet
C.....s - @ccombat: Wiedeń jest bardzo ładny, szczególnie nocą, kiedy wszystko jest o...

źródło: comment_btDMOzbNWgMQ7jWBdBykt2VJ0RSHo28Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
na zdjęciach ten kanion wygląda mega, zapisuję Transfogaraską też bo jest po drodze. Dzięki!


@Cezarious: jak chcesz jeszcze dwa ładne miejsca w Rumunii do szukaj haseł: wąwóz Bicaz i przełęcz Prislop. Przepiękne miejsca.
  • Odpowiedz
@Cezarious: Miałem 2 lata temu bardzo podobną trasę.
W Słowenii polecam Bled i zamek koło postojnej jamy.
W Chorwacji oczywiście jeziora i Dubrownik. Sprawdz Kupari (jeśli lubisz takie klimaty)
W Czarnogórze polecam zostać dłużej bo jest po prostu mega nad wybrzeżem (Kotor, Budva, Sveti Stefan)
Bułgaria to w ogóle strasznie słaba jak dla mnie (ale nie byłem nad morzem)
Jeśli chcesz jakieś wino kupić to Tokaj przed
  • Odpowiedz
  • 0
@SuperskretneRece: Bułgaria wydaje się warta zobaczenia, na wybrzeżu właśnie - Warna jest ładna i można stamtąs jechać na Rumunię. Co do Grecji to nie da rady bo jesteśmy trochę ograniczeni czasowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Karpaty w Rumunii - jak najbardziej.

@Kolodziej: Ljubljanę odwiedzimy na pewno!
  • Odpowiedz
@Cezarious: jeździłem stopem i dla mnie pomysł żeby przejechać ze 4 tys km stopem w 3 tygodnie i jeszcze cokolwiek zwiedzić jest nierealny. Albo jedziecie stopem GDZIEŚ i tam odpoczywacie, zwiedzacie region, albo po prostu jedziecie stopem od stacji benzynowej do stacji benzynowej byle nastukać kilometrów i przerobić trasę. Podróż do Dubrovnika zajęła mi 3 dni bez zwiedzania czegokolwiek po drodze. Bierzcie pod uwagę, że na trasie utkniecie nie raz
  • Odpowiedz