Wpis z mikrobloga

Miraski fajterzy i fajterki mam do was #pytanie , stoję przed wyborem szkoły sztuk walki,z racji tego iż jest ich ogrom proszę was o radę jaka będzie dla mnie odpowiednia.Skończyłem już czasy szkolne, pragnę nauczyć się czegoś życiowego bez udziwnień, czegoś co się sprawdzi na ulicy wieczorem podczas wymarszu po bułki czy podczas obrony dziewczyny pod klubem czy w jakimkolwiek innym miejscu. Tak wiem najlepiej uciekać i się nie bić( ) .Nie interesują mnie zawody,ideologia,honorowe zasady czy kolorowe stroje na treningach.Kończąc kwestie jak sądzicie jaką sztukę walki (formę obrony/ataku) opanuje w zadowalającym stopniu najszybciej(Tak wiem nie nauczę się niczego w 2 miesiące)? Dodam że biorę pod uwagę : boks,kickboxing,muaythai,BJJ,mma ale jestem w tym temacie zielony więc chętnie posłucham mądrzejszych.
#sztukiwalki #boks #kickboxing #mma #bjj #muaythai #ulica #pytaniedoeksperta #pytaniezdupy #walka
  • 53
  • Odpowiedz
@uirapuru: zdecydowanie siła i baza sportowa przyda się gdy podleci jakiś sebiks i #!$%@? Ci butelką w łep jak sprowadzisz swojego przeciwnika pięknym suplesem wypracowanym z trenerem Henkiem na macie ( )
  • Odpowiedz
@radziohan: nie masz oczu dookoła głowy. Jak pozwoliłeś podbiec sebixowi z butelką, to #!$%@?łeś 10 kroków wcześniej ;) poza tym do tej pory wychodziłem cało z butelek z sebixami, nie udało się. Butelką też trzeba umieć się posłużyć.
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: @KyloRen: Moim skromnym zdaniem zdaniem przeciętnemu człowiekowi najbardziej mogą przydać się dwie umiejętności z zakresu SW:
- wyjścia z szarpania/szamotaniny/złapania za rękę czy ubranie -> zapasy/judo i zbliżone
- ochrona głowy przed ciosami -> boks i podobne

Gdzie znaleźć to połączenie? U mnie było to MMA (prowadzone z naciskiem na zapasy), ale pewnie nawet lepiej sprawdziłaby się kravka. W końcu chodzi o samoobronę z całym zapleczem psychologicznym, a nie
  • Odpowiedz
@Username: Jedno mnie intryguje w tej mistycznej sztuce Krav Magi. Tam nigdy nie ćwiczysz realnego zagrożenia, nigdy!.. Sporty walki mają sparingi, zawody itp człowiek jest nauczony sie bronić przed poważnymi atakami. Wydaje mi się ze potrzeba wiele lata KM żeby osiągnąć poziom pozwalający realnie sie obronić.
  • Odpowiedz
@PonuryMruk: tak jak ktoś wyżej napisał, pójdź i sam sprawdź co najbardziej będzie Ci pasowało. Jak szukasz czegoś do obrony na ulicy to poleciłbym boks/mt (kb). Jak interesujesz się sztukami walki to polecam MMA. Ogólnie sporty walki dodają dużo pewności siebie i jak najbardziej polecam zacząć uprawiać któryś z nich.
  • Odpowiedz
@KyloRen: Zdaje się że jak wszędzie, sporo zależy od sekcji. Akurat znam takie, gdzie normalnie zakłada się ochraniacze, rękawice i jest sparring. W parterze generalnie ćwiczą uciekanie z niego, bo przebywania na glebie na ulicy najrozsądniejsze faktycznie nie jest.

Ciekawostka - nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilka lat temu jedna z sekcji w Warszawie wynajmowała tramwaje od ZTM i ćwiczyli grupowe #!$%@? w tłoku komunikacji miejskiej. Kolega wrócił z glanem
  • Odpowiedz