Wpis z mikrobloga

Od wielu lat jestem ciągle zmęczona. Poważnie. Nigdy się nie wysypiam. Potrzebuję z 10h snu, a wiadomo że nie mogę sobie na to pozwolić (no i szkoda życia), a jak śpię po 6-8 to wstaję jak zombie, a w wolny dzień odsypiam śpiąc po 10-12h, a mimo to wciąż czuję zmęczenie. Mam nawracającą anemię, ale nawet jeśli to zaleczę to dalej to samo. Od wielu miesięcy mam wyniki w normie, a zmęczenie jak było tak jest. Czy niskie ciśnienie może mieć aż taki wpływ?
Zazdroszczę ludziom, którzy wstają np. o 7 w wolny dzień. Dla mnie wstanie o 10 to już sukces. Czuję jak wiele rzeczy przez to tracę, bo zwyczajnie brakuje mi siły i energii. Nie wiem co z tym zrobić.
#feels #psychologia #zdrowie
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abstrakcyjna0: No to nie mam pomysłu. A jeśli śpisz tyle, że się wysypiasz, nawet jak to jest 10h/dobę, to czujesz się dobrze, masz energię i wszystko OK? Może po prostu twój organizm wymaga więcej snu niż przeciętnie?
  • Odpowiedz
@Cherubael: Planuję zakupić rolki. Ale poza tym nie, bo mam chore serce.
@4833478: Nie mam właśnie energii nawet po tych 10h. Nie przysypiam i nie czuję jak zombie jak po 7, ale to nie jest typowe wyspanie się. Nie wyspałam się od lat, serio. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
mam wyniki w normie


@abstrakcyjna0: wyniki jakie?

pełny panel tarczycowy, hormony płciowe, kortyzol dobowy, krzywa cukrowa z oznaczeniem insuliny, 3 punkty minimum - cokolwiek miałaś?
zdrowa dieta tj jaka?
  • Odpowiedz
@abstrakcyjna0: Przede wszystkim idź do lekarza POZ, który powinien zlecić pełen pakiet badań, bardzo możliwe że przyczyna jest natury stricte medycznej, a nie psychologicznej (i nie żeby ktoś mnie tu zaraz posądził o dualizm :))
Możesz też wstępnie poczytać o różnych przyczynach takiego stanu i sprawdzić czy nie występuje więcej objawów, które się pokrywają.
  • Odpowiedz
@abstrakcyjna0: To lekarz powinien je dobrać, jeśli tamten olał sprawę to idź do innego.
Mi zlecił (też głównie chodziło o zmęczenie) pełną morfologię krwi, badanie ogólne moczu, kreatyninę, sód, potas, ALT, TSH, glukozę. A można to na pewno i bardziej rozszerzyć, chociażby pod kątem wspomnianych wyżej pasożytów, czy szersze badanie hormonów tarczycowych.

Spróbuj też zadbać o higienę snu, może to z nią jest problem.
  • Odpowiedz