Wpis z mikrobloga

Play też korzysta z różnych nadajników ale właśnie to jest głównym powodem mojej decyzji o zmianie sieci. Po pierwsze - takie ciągle zmiany sieci, głównie w podróży wykańczają baterię o wiele szybciej niż jak ustawię sztywno zasięg tylko jednej sieci. Druga sprawa - należę do osób online 24/7 a przy włączonej transmisji danych telefon nie potrafi zmienić sieci, co też jest kłopotliwe.
A jak z Nju Mobile? Korzystał ktoś? Bo ofertę mają
@mamBMW: podobno plus i tmobile mają najlepszy zasieg, no ale te ceny. Nju to orange.
W playu ustawiasz wybieranie ręczne na daną siec i masz zasięg dowolnej sieci na stałe (Zadzwon do bok playa niech ci wlacza jeszcze zasieg orange, to potestujesz)
@prawdziwek: Wydaje mi się, że play korzysta tylko z niewielkiej części nadajników innych sieci. Robiłem mały test z telefonem służbowym w plusie i prywatnym w play, ustawionym sztywno na sieć plus(gsm/3g/lte wybór automatyczny). Tam gdzie w play(plus) miałem ledwo zasięg GSM w plusie był prawie full 3G. Ale znowu jak wyjechałem w jakiś las gdzie plus dawno umarł to w play przy automatycznym wyborze sieci jakiś play(Orange) albo play(T-Mobile) spokojnie działał.