Wpis z mikrobloga

Skończyłem #arcanum ( ͡ ͜ʖ ͡)

Super gra, jeden z najlepszych erpegów w jakie grałem. Mam wrażenie, że zrobiłem prawie wszystkie questy. Pominąłem ten z bogami, bo nie podniosłem dwóch lava rock na początku gry. Bonusów nie potrzebowałem w sumie. Skończyłem grę na 50 poziomie, ale nie wykorzystałem 17 punktów. Tego Złego pokonałem siłą mojej perswazji połączonej z niewiarygodną charyzmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie ostatnie fragmenty gry były ciekawe, ale nieco niedopracowane. Moja drużyna miażdżyła wrogów, a przecież i tak ją osłabiłem nowym narybkiem. Przeciętny poziom npc wynosił około 32 poziomu. Tylko z jednym łebkiem musiałem się mocniej postarać.

Zakończenie miałem jak z bajki Disney'a, wszystko dobrze się dla wszystkich skończyło, z jednym, małym wyjątkiem odnośnie Tarantu.


Screena nie wkleję, by nie spojlerować zakończenia.
  • 7
@sejsmita: mój woj też kończył większość walk sam w jednej turze ( ͡ ͜ʖ ͡)

Grałem już kiedyś magiem, ale przyznaję, mam ochotę nim jeszcze raz zagrać. Zresztą mam parę pomysłów na postać:
1. mag tak jak napisałeś powyżej,
2. technolog z potężną spluwą i wojownikami/technikami w drużynie,
3. zły wojownik, siewca zniszczenia,
4. seksi elfka z beauty 20, łukiem i magią,
5. bity badylem pół-ogr
@Lisaros: Ja bym radził odłożyć kolejną rozgrywkę na później. Gra daje ogromną przyjemność, ale jak pamięta się każde zadanie i niemal każdą linijkę tekstu to jednak nie to samo. W pewnym momencie można odpaść, bo końcówka faktycznie odbiega trochę od poziomu i widać, że zabrakło trochę budżetu. Ale dla mnie to wciąż gra 10/10 (no może 9+/10) i chyba tylko Fallout 1 i Age of Decadence bardziej mi się podobały (ale
@Bethesda_sucks: wolę taką końcówkę, niż tą z Underraila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Arcanum awansowało u mnie do grona gier RPG, które najbardziej sobie cenię. W sumie nie zmienia się tam zbyt wiele na przestrzeni lat, czyli to świadczy o sile tej produkcji. Sprawdziłem sobie parę buildów i już widzę, że gra brzydalem, czy przygłupem łatwa wcale nie jest. Przynajmniej na początku. Oparcie postaci na Beauty nie robi
@Lisaros: Wiadomo, z Underrail nie ma porównania, choć i tak to jeden z najlepszych erpegów ostatnich 10 lat. Ale Arcanum to jeden z najlepszych erpgów ever i pod wieloma względami nigdy niedościgniony (tak dużej i dopracowanej lokacji jak Tarant nie ma w żadnej innej grze na przykład).