Wpis z mikrobloga

muszę wam powiedzieć mirki, że szanuję mojego dziadka. ma trochę ponad 70 lat, pogorszyło mu się zdrowie i trochę gorzej widzi, więc stwierdzil, że sprzeda auto i będzie jeździł autobusem żeby nie narażać innych. szkoda że reszta dziadków w tym wieku nie ma tyle honoru, a potem jeździ pod prąd na rondzie albo zasypia za kierownicą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #oswiadczenie
  • 54
@bliny: przypomina mi się akcja z moim dziadkiem na chwilę zanim zdiagnozowano u niego Alzheimera. Na początku będąc na działce zgubił kluczyki od samochodu. No dobra zdarza się. Odebralismy go stamtadabi pojechałem z nim na drugi dzień poszukać owych kluczykow (dziadkowie mieli zapasowy komplet). Po dwóch skrzyżowaniach z dziadkiem za kierownicą i przejechaniu na czerwonym świetle, wymuszenie pierwszeństwa itp usiadłem za kierownicą bo czułem że możemy nie dojechać. Po powrocie do
chociaż z drugiej strony trochę ich rozumiem, bo w takim momencie uświadamiają sobie że są już starzy i nieporadni


@bliny: No właśnie w tym rzecz. Moja babcia od lat miała problemy z biodrem. Cała rodzina prosiła ją, żeby nosiła po jednej kawie naraz bo ręce już nie te itp. Ale ona uparta a nikt nie wiedział, jak się zachowuje gdy zostanie z dziadkiem sama. No i pewnego razu wiadomość, babcia się
@bliny: Dziadek mojej koleżanki w podobnym wieku, ma chorobę Parkinsona i słaby wzrok, mimo wszystko zapiernicza dumnie autem, a ja jadąc z nim razem, dostałam pierwszy raz choroby lokomocyjnej, wiec szacun, za samoświadomość Twojego dziadka.
@bliny: moj Dziadek tez przez ostatnie dobrych kilka lat zycia nie jezdziil naszym maluszkiem. autko wciaz w rodzinie, zadbane i tylko 60 tys. km na liczniku. Dziadek bylby dumny, ze nadal go trzymamy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)