Wpis z mikrobloga

muszę wam powiedzieć mirki, że szanuję mojego dziadka. ma trochę ponad 70 lat, pogorszyło mu się zdrowie i trochę gorzej widzi, więc stwierdzil, że sprzeda auto i będzie jeździł autobusem żeby nie narażać innych. szkoda że reszta dziadków w tym wieku nie ma tyle honoru, a potem jeździ pod prąd na rondzie albo zasypia za kierownicą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #oswiadczenie
  • 54
  • Odpowiedz
@bliny: mój ma 89 lat i sprzedał auto rok temu. Też mam szacunek. Od razu dodam, że tak późno, ponieważ dziadek jest prawdziwą odwrotnością typowego 89-latka. Umysł bardziej jasny niż u mnie, dziwiło mnie w gruncie rzeczy, że się pozbył auta. Ale uznał, że w każdej chwili może zejść z tego świata, więc lepiej nie ryzykować.
  • Odpowiedz
@bliny: Mój też sprzedał, miał coś koło 75lat kiedy stwierdził, że już nie ten refleks i nie będzie nikogo narażał. A w ogóle to ma się całkiem dobrze, właśnie skończył 83lata i żadnych problemów ze wzrokiem czy koordynacją.
  • Odpowiedz
@bliny: Szkoda, że moja babcia tego nie rozumie. Ona uważa, że skoro skończyła 70lat to ma większe prawa na drodze. Już miała stłuczkę z moją koleżanką, bo babcia wymusiła pierwszeństwo, a w ciągu jakichś 3-4 dni wjechała do rowu i przywaliła w szlaban na przejeździe kolejowym (oj bo się zamyśliłam i myślałam, że zdążę)
  • Odpowiedz
@bliny: moj dziadek jest przed 70, ale trzesa mu sie rece i nie ma juz takiego refleksu jak kiedys, a teraz wykryto u niego cukrzyce. Dawno juz niebjezdzi samochodrm regularnie. Na przegladzie wyszlo, ze przez rok przejechal 500km... z jednej strony cieszy mnie to, ze sam podchodzi do tego obiektywnie, a z drugiej mi smutno (,)
  • Odpowiedz
@bliny: ja kilku dziadkow z samochodu wyciagalem,ktorzy stwarzali zagrozenie na drodze i #!$%@? im kluczyki ze stscyjki.Nie pozwole narazac bwzpieczenstwa polakow
  • Odpowiedz
@bliny: Mój zrobił to inaczej. Bidulek chodzić nie może, więc jazda autobusem odpada. Załatwił sobie kierowcę i jak chce gdzieś pojechać, to go kierowca wiezie jego samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bliny: ostatnio rozmawiałem z pewną Panią, lat koło 70 właśnie lub może trochę więcej na temat tego, że starsze osoby też mogą zrobić prawko.
Gdy zapytałem czemu Ona nie zrobi odpowiedziała, że jest za stara, wzrok już nie ten i że stwarzałaby zagrożenie na drogach jak te inne dziadki co jeżdżą i stwarzają tylko niebezpieczeństwo na drodze.
I że gdyby zrobiła prawko to sama by się bała koło takich jeździć bo
  • Odpowiedz
@bliny: Ostatnio mialem taka sytuacje z udzialem dziadka. Oczywiscie jak na zlosc mi sie spieszylo. Jechalem za takim tak, ze na 1 biegu auto mi dusilo. Chciale wyprzedzic, ale nie wiem czy specjalnie czy jak, ale jechal przeciwnym pasem a z prawej balen sie wykonywac mabewru bo nie wiem co mu sie #!$%@?, jeszcze zawalu dostanie i wiedzie prosto we mnie. Jak podiechalo auto z drogi podporzadkowanej (my na glownej) to
  • Odpowiedz
  • 0
@bliny: Szanuję twojego dziadka.
Dziadek od mojej ma 87 lat i gdy mu zaproponowalem z tesciem takie rozwiązanie to sie na nas obraził i była niezła hryja
  • Odpowiedz