Wpis z mikrobloga

@su1ik: Nie jeb, uwierz, że w Polsce nie jest tak tragicznie. Za 10 lat możesz otworzyć własny gabinet i leczyć ludzi z zagranicy. W Polsce będziesz żył jak król za tą kasę - za granicą będziesz przeciętniakiem, nie będziesz zarabiał wiele więcej niż pani w banku (no chyba, że wybierzesz Stany - ale to wiadomo, musisz znać angielski perfekcyjnie, a poza tym tam już też wszystko powoli upada). Cierpliwości! ;-)
@PhoenixSoul: ludzie. Wiem jak życie 15 lat temu np. w Niemczech wyglądało. Warunki życia się pogarszają. Przypomina mi się mój znajomy, którego zabrałam niedawno na polską wieś, a tam teraz każdy po 2 murowane domy, takie małe wille, a ten znajomy Niemiec ma mieszkanko 40m2, niby dobrą, stabilną pracę, ale żyje też bez żadnych szaleństw, pracuje już 20 lat w branży motoryzacyjnej - był w szoku, tyle powiem. Np. Litwini po
@no_i_w_ogle: Czyli opierasz się jedynie na obiegowych opiniach. Podajesz przykład niemca, który zachwyca się chatami rolników opierających swoje super dochody na profitach KRUSu, do którego dokładamy wszyscy :)
W tym kraju jest tyle patologii i nierówności społecznych (mówię tutaj o stosunku państwa do obywateli - święte krowy górnicy, rolnicy, niepracująca patologia itd.) nadwyrężających budżet, że 100 razy bardziej prawdopodobne jest bankructwo Polski niż jakikolwiek spadek jakości życia dla przeciętnego amerykanina.
Pozatym,
@PhoenixSoul: akurat nie pobudowali tego na KRUS - wielu wyjechało np. na wojnę do Iraku itp.

W tym kraju jest tyle patologii i nierówności społecznych (mówię tutaj o stosunku państwa do obywateli - święte krowy górnicy, rolnicy, niepracująca patologia itd.) nadwyrężających budżet, że 100 razy bardziej prawdopodobne jest bankructwo Polski niż jakikolwiek spadek jakości życia dla przeciętnego amerykanina.


Byłeś w USA? Ja nie, ale mam wielu znajomych, którzy tam mieszkali. Jedną
@su1ik: jak stażowałem na pediatrii i nic tam się nie działo, to czułem, że te moje 9zł 76gr za godzinę to uczciwe pieniadze. Jednak jak dzisiaj prawie zwymiotowałem od odoru przy cewnikowaniu, po czym pan menel chciał się ze mną lać to myślę, że jednak na 4pak piwa bez promocji chociaż powinno być :(