Wpis z mikrobloga

#anime #gra [ #lifeforce #salamander #gradius #pegasus #nes ] #ova ... ostrzegam #tldr
Tag anime to może nie jest moja bajka... moim konikiem zdecydowanie RAS ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak od czasu do czasu człowiek obejrzy coś ciekawego pod jakimś względem.

Co prawda gimby nie znajo ale w dawniejszych latach niektóre polskie domy były zaopatrzone w szczyt techniki zwany konsolą Pegasus która była zrzynką NES'a.
Zaopatrzona w gry wbudowane jak i masę kartridży kupowanych po targowych straganach. Jedną z popularnych ówcześnie gier było.
Life Force od Konami znana też pod japońską nazwą "Salamander".
Kartridże były ozdobione naklejką z wizerunkiem węża / smoka unoszącego się nad planetą.
Sama gra była wciągającą strzelanką z statkiem kosmicznym, w stylu "lecim w prawo". Rozgrywka polegała na przelocie przez wnętrzności pradawnego smoko-węża pochłaniającego całe planety, rozwaleniu go od środka dotarciu przez kosmos do wrogiej planety tych co smoko-węża wysłali i rozpiżdżeniu jej w pył.

Proste. Co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sam "Life Force" był spin offem całej serii gier spod marki "Gradius" i był okraszony genialną 8bit muzyczką.

To właśnie szukając tych 8bitowych utworów trafiłem na prawdziwą perełkę... anime Life Force czy raczej "Salamander OVA".
Studio Konami było na tyle miłe ( i rządne kasy), że wypuściło serię 3 OVA rozbudowując świat "Gradiusa" o bardziej spujną fabułę i możliwość głębszego wsiąknięcia w uniwersum.

Tak więc mamy grupę 3 pilotów gwiezdnych myśliwców żyjących na planecie Gradius. W wyniku ataku rasy Bakterian pradawnych kosmicznych smoków ( lub raczej reptalian ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) są zmuszeni walczyć o przetrwanie i pokonać przeważające siły wroga.

"Salamander OVA" epizod 1 (mylnie oznaczony jako 2)
"Salamander OVA" epizod 2 (mylnie oznaczony jako 1)
"Salamander OVA" epizod 3

Fabularnie anime płaskie jak deska ( ale czego się spodziewać po studiu zajmującym się grami ) i postacie dość stereotypowe, jednak całość rozbudowuje świat stworzony przez Konami.
Prosta gra z czasów dzieciństwa ożyła, nabrała kształtów i sensu.

Mesli ktoś grał (lub obejrzał lets-playa) niech zobaczy anime. Jeśli ktoś widział anime i nie grał (lub obejrzał lets-playa to niech to nadrobi.

Polecam :)

Ps. "Life Force" za gówniaka moja pierwsza gra jaką przeszedłem w całości ()
FlaszGordon - #anime #gra [ #lifeforce #salamander #gradius #pegasus #nes ] #ova ... ...

źródło: comment_GnSRJKgaQcGf2EpMzO190LfSxRlQjsfy.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FlaszGordon:

szczyt techniki zwany konsolą Pegasus która była zrzynką NES'a

Famicoma, nie Nesa

A co do Gradiusów i Life Force`a. Wielki fan here. Shmupy to mój konik, uwielbiam te gry, a seria Gradius (wraz z spin offami, z Parodiusem na czele) należy do moich latadełek. OVY nie widziałem, choć kurzy sie na dysku od baaardzo długiego czasu (tak jak Ys xD). Taki ze mnie fan, że nawet kupiłem oryginalne japońskie wydanie Gradiusa na Famicoma, niestety Life Forca mam w bootlegu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale jest to porządny bootleg na
Nyankov - @FlaszGordon: 
 szczyt techniki zwany konsolą Pegasus która była zrzynką NE...

źródło: comment_LebjfucRISNbkHmaHzpx2bVPU1G0sYsR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz