Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na korepetycjach tłumaczyłam dwunastolatce tryby warunkowe i wymyślałam jej na szybko przykłady z oglądaniem gifów ze śmiesznymi kotami, np. "Jeśli/Kiedy oglądam gify ze śmiesznymi kotami w Internecie, jestem szczęśliwa" (0 conditional, zawsze prawdziwe) i "Jeśli/Kiedy obejrzę dzisiaj gify ze śmiesznymi kotami w Internecie, będę szczęśliwa" (1st conditional, realna przyszłość). No i wywiązał się dialog:
- A pani naprawdę ogląda gify ze śmiesznymi kotami w Internecie?
- Oczywiście, po to przecież powstał Internet, żeby w nim oglądać gify ze śmiesznymi kotami. A Ty nie oglądasz?
- Gifów z kotami? No nie...
- To co oglądasz?


Smutłam. (,) Dokąd ten świat zmierza...
#smutnazaba i trochę #angielski; w ramach walki o prawilność Internetu dorzucam też gif ze śmiesznym kotem, więc #koty i #smiesznypiesek
uczalka - Dzisiaj na korepetycjach tłumaczyłam dwunastolatce tryby warunkowe i wymyśl...

źródło: comment_LK1Gf8Jfmx8uoUznWzaeZghit69z0unz.gif

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@kenay: Niekoniecznie, nasz kiedyś też tak kichnął i obleśnie zeżarł gluta na naszych oczach, jakby to był największy przysmak na świecie. :)
  • Odpowiedz
Lol tego ze stajecie sie starzy i narzekac co ta mlodziez teraz? Witam na swiecie tak to jest- szczegolnie jak sie nie ma dystansu.
  • Odpowiedz
@uczalka: niech ogląda co chce, to jej sprawa. jak chcesz to zmienić, to podejdź sposobem. daj jej linka do 9gag, czy tam innej strony ze śmiesznymi kotami.

to jest już inne pokolenie, zarówno ono jak i każde następne będzie inne względem tego, w którym każdy z was żył.
  • Odpowiedz
@derincon: Czego? Trybów warunkowych czy gifów z kotami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trybów warunkowych używają wszyscy. Gdyby mirko było po angielsku, to użyłbyś ich np. w tych zdaniach (znalezione w Twoich wpisach/komentarzach):
- Religia /orientacja seksualna jest jak penis, dopóki nasz w spodniach jest ok, ale jak zaczynasz machać mi przed twarzą to jest nie tak!!! (0 conditional)
- jak ci się podoba i nie powodujesz żadnych
  • Odpowiedz
@uczalka: dlatego dodałem tą minkę na końcu bo wiem, do czego służą tryby warunkowe i umiem ich używać. To taki żart był, żebyś nie musiała się rozpisywać :)
  • Odpowiedz