Wpis z mikrobloga

Mirki, bolał was kiedyś shin splints? Bo mnie własnie od niecałego tygodnia boli. Ból ogromny przy bieganiu - a szczególnie jak przestanie się biec. Pulsujący i nasilający się z każdym krokiem aż do momentu gdy staniemy bez ruchu.
Macie jakieś rady by to wyleczyć? Nie chcę ciągle jechać na lekach przeciwbólowych ale maścią smaruję na całym obwodzie tego miejsca. Boli tylko prawa noga a lewa tylko gdy ją bardzo mocno dotknę.

Słyszałem, by wzmocnić łydki i mięśnie łydek. Pomoże?

#bieganie #medycyna #pytanie #pomocy
I.....r - Mirki, bolał was kiedyś shin splints? Bo mnie własnie od niecałego tygodnia...

źródło: comment_CezLJY9D8xw0CJCDVCYheDSCtRw8Vval.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Invar:
Zmagałem się z tym przez wiele miesięcy.

Bolało, ortopeda koniował nie potrafił zdiagnozować, podejrzewał złamanie zmęczeniowe i zrobił zdjęcie RTG. Dopiero potem dowiedziałem się że w 3/4 przypadków RTG #!$%@? pokazuje.

Kazał mi się rozciągać i nie biegać. Powiedział też żeby unikać siłowni bo sobie kości popsuje XD. Debil.

Doraźnie pomaga lód. Leki przeciwzapalne, nawet silnie, nic nie pomogły. Będziesz musiał przestać biegać na pewien czas całkowicie.

Różne teorie słyszałem
  • Odpowiedz
@wolviex: Zobaczymy jutro co z tego wyjdzie.
@sherriff: Na siłę? Tak da się? Biegam bo uwielbiam to robić.
@Budka_dla_ptakow: O kurcze. Chociaż coś w tym jest. Twarda nawierzchnia - biegam po niej. Kiedyś biegałem po ziemi i wrócę do tego.
@password-is-incorrect: Treningi takie codzienne zacząłem już na przełomie listopada i grudnia. Plan nie zmienił się nic a nic. Bieganie po 5km i od czasu do czasu(na razie tylko
  • Odpowiedz
@Invar: tzn zacząłeś dopiero czy masz już jakiś staż ? Pytam bo na początku miałem ten sam problem i okazało się, że źle stawiam stopę. Biegałem wolno i na palce a po zmianie tempa zaczęła pracować pięta i przeszło.
Odkryłem to przypadkiem.
Jak biegasz już długo to idź do znachora.
  • Odpowiedz
@Invar: też mam z tym problem, ale mnie boli dopiero jak dotknę tego miejsca, przy bieganiu raczej nie czuje. No i czuję ból tylko w dolnej części powiedzmy od połowy łydki, im niżej tym ból się nasila. W przeciągu tych 2 lat zmieniałeś buty do biegania? Czy są te same? Może źle wyprofilowany but na to wpływa? U mnie ten problem zaczął się od kiedy właśnie zmieniłem buty, wcześniej może coś
  • Odpowiedz
@Invar: Czy mam Shin-splints w sumie nie wiem, bo mnie bolą całe łydki, ale wybadałem temat dość mocno, i to się bierze głównie ze złej techniki biegu, która z kolei wynika z dysproporcji mięśniowej - antagonistyczne grupy mięśniowe, które mają się równoważyć, jak np. panel przedni z panelem tylnim, czy VMO z bodajże przednią czwórką masz nierównomiernie rozwinięte. Jeden mięsień jest za słaby, więc większość pracy przejmuje mocniejszy, wyłączając słabszy. A
  • Odpowiedz