Wpis z mikrobloga

Mircy z #samochody #motoryzacja mam zagwozdkę.
Kupiłem sobie Astrę H GTC 1.9 CDTi 120KM. Zajebiste auto ale spalanie mnie bardzo zdziwiło. W mieście bez klimy ok 8.5l w zimie nawet 9.4l było przez miesiąc. (dodam że jeżdżąc jak #!$%@? starając się zużyć tego paliwa jak najmniej bo depcząc w podłogę można spokojnie zrobić wynik rzędu 13l). A zagwozdka dlatego że u znajomego Vectra C z dokładnie tym samym silnikiem pali 6.5l w mieście, z klimą. Gdzie tu logika? Dodam że znajomy ma w dupie te wszystkie ekodrajwingi i kręci tego diesla do 3k przy każdej zmianie biegów + vectra to znacznie większy (cięższy) samochód.

Jeszcze parę tagów: #opel #astra #mechanika
  • 9
  • Odpowiedz
@bengaua: miasto miastu nie równe. Długość odcinków, ilość odpalania i zagrzewania silnika/100km, ilosć korków i tak dalej - nie zapomnij, że godzina pracy silnika na jałowym to jest 0,5-0.7 litra. Wystarczy, że kolega mniej w korkach stoi albo robi mniej kilometrów na zimnym silniku
  • Odpowiedz
@bengaua: Widziałeś to spalanie na kompie, czy wierzysz na słowo znajomemu? Mam akurat na placu Vectrę C 1.9 CDTI 120 KM i mam spalanie rzędu 7.5 - 8l / 100 km

Druga sprawa - ten silnik nie lubi zbyt niskich obrotów, dlatego jeśli ktoś jest przyzwyczajony do oszczędnej jazdy benzyną, to ten diesel mu spali pełno wachy.
Najlepsze efekty ma w okolicach 2000 rpm.
  • Odpowiedz
@valdo: widziałem to spalanie na kompie, pracuję razem z tym kolegą ;) Generalnie kupiłem akurat z tym silnikiem z jego polecenia "fajna dynamika i niskie spalanie"
  • Odpowiedz
ego paliwa jak najmniej bo depcząc w podłogę można spokojnie zrobić wynik rzędu 13l). A zagwozdka dlatego że u znajomego Vectra C z dokładnie tym samym silnikiem pali 6.5l w mieście, z klimą. Gdzie tu logika? Dodam że znajomy ma w dupie te wszystkie ekodrajwingi


@bengaua: Mam w corsie silnik 1.7 125Hp i też pali, aczkolwiek ponoć jest to wina wtryskiwaczy bo przy jednej okazji były sprawdzane i okazało się że
  • Odpowiedz
@schon: miałem jeszcze teorię że w GTC silnik jest inaczej zestrojony (bo kopa ma niezłego, zwłaszcza jak się włączy tryb sportowy) Leci o wiele lepiej niż Vectra, ale wiadomo jest też lżejsza ;)
  • Odpowiedz