Wpis z mikrobloga

Kopci na niebiesko


@Zielony34: Nie, przynajmniej nie można zauważyć ;)

na ile kilometrów ten 1L schodzi?


Około 1000-1200? Coś takiego

i świece polecam Ci irydowe z serii TT.


Popatrzylem na katalog NGK na mój samochod, zobaczyłem polecane świece i zauważyłem że mają coś specjalnego do LPG więc kupiłem :)

Czeka Cie remont silnika coś mi się wydaje...


Co Pan.. ;) Wymienie na nowy z mniejszym przebiegiem i z 2.5l zamontuje sobie
@sorek: niestety, przeglądarka mi się #!$%@? i nie mogę Ci wyszukać świec w katalogu Denso... Iridium TT w każdym razie. Polecam. Nie są drogie a są na prawdę dobre. Ja odczułem to w równiejszej pracy silnika i zwiększonej delikatnie mocy. Poprzednie świece [Bsch] jeździły jakieś 20 tysi w silniku.
@sorek: co do samych kabli. Nasze Janmory wcale nie są gorsze od NGK. Polecam Ci Janmory z wkładem Ferroaktywnym. Za cenę Porządnych, ferroaktywnych kabli z Janmora dostaniesz od NGK, czy Beru, zwykłe oploty silikonowe. To jest info między innymi od gościa z serwisu Boscha, który potwierdził moje przypuszczenia. Cudze chwalicie, swego nie znacie... W moim drugim aucie, mam na Janmorach trzaśnięte 60-70 tysięcy.
@sorek: nie, ja zawsze przekopuję opinie i informacje o wszystkich polecanych producentach osobno. Co do świac pod LPG, to tak na prawdę troszke ściema. Potwierdził mi to gazownik. Przy samym spalaniu praktycznie nie ma różnicy, jakie zastosujesz, rozruch i tak masz zawsze na benzynie[sekwencja]. Kwestia skrócenia przebiegu między wymianami świec. Dla tego poleciłem Ci Irydowe. Denso zaleca wymianę co 120000km, czyli zmieniasz przy 100000 a kontrolujesz ich stan, co 30.
@sorek:

przebieg 199 000 Mil

strasznie podniosło się zużycie oleju

M54B25


Hehehe, jak tu się wszystko pięknie układa w spójną całość :). Niestety te silniki tak mają, że mniej więcej przy 300-400kkm zaczynają chlać olej i nic na to nie poradzisz. Wtedy w grę wchodzi albo używka, albo remont swojego własnego silnika. Ta druga opcja rzecz jasna jest droższa, ale wtedy przynajmniej wiesz co masz, a kupisz drugie M54 i cholera
@sorek: a w polszy się skręci o 200tysi, wleje motodoktora, zaleje 15W40 i sprzeda, jako jeżdżony tylko do kościoła... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja dokładnie mam świece IK20TT od Denso.