Wpis z mikrobloga

@sorek: naliczyłem 5 , to musi być jakiś przekręt bo z tą marką bo r5 to volvo robiło a nie śmigiełko chyba że szóstą robiłeś zdjęcie to ja przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@kostya:
@Zielony34: LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@martek-77:
@Thou: najgorsze jest to że wyciągał je ostatnio mechanik i nie poinformował mnie o konieczności wymiany.. Szkoda, bo bym to zrobił, wcześniej ich nie sprawdzałem bo nie było problemu.
@sorek: o #!$%@?, jak masz LPG i tak wyglądają świece, to patrz wyżej, co napisałem... Raz, że za długo na nich jeździłeś, a dwa, że jak swoje wykręcałem po 60-70 tysiącach, to były bielutkie. Sprawdź koniecznie kompresje. Ile bierze Ci oleju?
@sorek:naprzyszlość polecam Denso, NGK są często podrabiane.

Zajedź do mechanika, niech zmieni uszczelkę pod pokrywą zaworów i sprawdzi, czy tam się jakiś nagar nie zbiera. Jak się zbiera, to remont pierścieni. Wykręć te świece po 20 tysiącach i sprawdź w jakim są stanie.

LPG do regulacji.
ostatnio zaczął brać więcej..


@sorek: to prawdopodobnie przez ukruszone "trzpienie" świec, mogły lekko uszkodzić ścianki cylindrów lub pierścienie tłoków. Mechanik podczas mierzenia kompresji dał ostro dupy, jak można nie zauważyć tak zmęczonych świec( ͡° ʖ̯ ͡°)/
@Zielony34: Castrol 5w30 Full syntetyk, przebieg 199 000 Mil

Właśnie u mechanika zmieniałem uszczelkę miski olejowej bo kapało, niestety strasznie podniosło się zużycie oleju, średnio 1l na 3 tygodnie ;/
@sorek: na ile kilometrów ten 1L schodzi? Czeka Cie remont silnika coś mi się wydaje... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pewnie kopci na niebiesko, nie?

Castrol to błoto. Od kiedy został kupiony przez BP, to już nie to samo. Ja Ci polecam Valvoline Max Life 0W40.