Wpis z mikrobloga

#shitwykopsays #neuropa #4konserwy

Łał. Po prostu łał.

http://www.wykop.pl/wpis/17253639/which-is-the-most-racist-country-you-visited-as-a-/

Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Nie wiem, jaką biedę umysłową trzeba prezentować, by samemu będąc Polakiem, promować tekst tak wypełniony manipulacjami i półprawdami na temat własnego kraju. Naprawdę nie wiem. Kompleks polaczka?

Charakter tego wyrzygu sprawia, że mógł go napisać tylko ktoś opłacany, polaczek pokroju autora linkowanego wpisu, któremu satysfakcję sprawia sranie do własnego gniazda, by być na "anty" za wszelką cenę albo ktoś, kto w pewnym punkcie swojego życia musiał dostać jakiegoś ostrego zapalenia dupy z powodu Polski. W zasadzie zauważyłem, że 95% tego rodzaju nienawistnych wobec Polski tekstów w internecie piszą Polacy. Pozostałe 4,99% to przedstawiciele narodów, z którymi mamy "zatargi", przeważnie Rosjanie. Reszta nie daje po prostu #!$%@?. Nikt normalny nie będzie wczytywał się dokładnie w historię obcego mu, dalekiego, mało znaczącego kraiku, by potem mu dokopać w internecie.

Na końcu się okazuje, że autorem jest Syryjczyk, co dość dużo wyjaśnia xD

A poziom szczegółów jest imponujący. Widać wyraźnie, że ktoś dokładnie analizował historię i realia naszego kraju, by potem móc to odpowiednio zmanipulować. Od czego w ogóle zacząć?

1. "Germany: Do I even have to explain this? Poland still takes it personal" - #!$%@? xDDD. Niemcy wyrzynali całe miasta, włącznie z kobietami i dziećmi, niszczyli systematycznie zabudowania, doprowadzili nas do ruiny i otwarcie wyznawali ideologię, zgodnie z którą jesteśmy podludźmi i należy nas sprowadzić do roli podrzędnych niewolników lub wyeksterminować - ALE NIE POWINNIŚMY BRAĆ TEGO DO SIEBIE XDDDD.
2. Pisanie o zajęciu Zaolzia przez Polskę w 1938 jako o "inwazji wspólnie z Hitlerem", bez żadnego wyjaśnienia kontekstu geopolitycznego i historycznego, bez opisania, jak Czechosłowacja 18 lat wcześniej haniebnie i bezprawnie zabrała nam ten rejon, mimo że żyła tam większość polska, jest oczywistą manipulacją, nad którą nawet nie trzeba się pochylać. Jeżeli widzicie, że ktoś tak pisze, z góry wiecie, że ma na celu wyłącznie zmanipulowanie ludzi, którzy nie znają dokładnie historii.
3. "only months before Hitler invaded them and 'war' started in their history books" - jak wiadomo, 1939 to data rozpoczęcia wojny wyłącznie w polskich podręcznikach xD
4. Dalej w tekście dowiadujemy się, że to wyłącznie Polacy są winni zgrzytom w relacjach z Rosją xD. Tak, z tą Rosją, co jeszcze niedawno zrobiła film fantasy o wypędzeniu złych Polaków z Kremla w 1610 roku. No ale to my jesteśmy "still incapable of getting over history" xD.
5. Dowiadujemy się także, że większość, jeżeli nie wszyscy Polacy twierdzą, że Rosjanie zabili nam prezydenta w Smoleńsku. Przecież inaczej uogólnianie tego poglądu na cały naród nie byłoby uzasadnione, a autor tego tekstu na pewno nie chce nikim zmanipulować, prawda?
6. "their president Andrzej Duda who just can't stop kissing the Americans ass for increasing NATO troops on their eastern front on the pretext of Putin" - w tym fragmencie fajnie wyciekł soczysty ból dupki autora, który daje poważne wskazówki co do jego poglądów xD
7. "This also goes back to world war where National Ukrainians were fighting Polish communists" - o #!$%@?, co xD.
8. "Belarus: They think of them as Russians, look at them in an inferior way because they aren't a part of the EU yet like them, so basically Poles started thinking they are "Europeans" in May 2004" - tu nawet nie wiem, jak skomentować. No bo jak odnieść się do tezy, że z jakiegoś powodu nienawidzimy Białorusinów albo że Polacy, którzy tworzą historię Europy od ponad tysiąca lat, poczuli się Europejczykami w 2004 roku? xD
9. "Sweden: Once again, self explanatory irrational history hate to their neighbor across the sea (Polish–Swedish wars)" - top fucking kek xD. Ta nasza słynna nienawiść do Szwedów. Food Emperor to pewnie codziennie dostaje 100 privów z wyrzutami o potop... A nie, czekaj, wszyscy go uwielbiają, nikt nie daje #!$%@? o jego narodowość i nigdy nie widziałem Polaka, który by nienawidził Szwedów za wojnę z XVII wieku. Coś mi się pomyliło.
10. "Lithuania: Why do Lithuanians have so much hate towards Polish people?" - jak wiadomo, udowadnianą przez autora tezą jest "Polska nienawidzi wszystkich swoich sąsiadów". Tutaj dowodem na to jest artykuł o tym, czemu Litwini nienawidzą Polski xDD. Nie mówiąc już o tym, że w artykule są wymienione wyłącznie powody historyczne, za które Polska była przez szanownego autora wyśmiewana w przypadku Rosji i Niemiec. No ale zawsze jest się lekkim hipokrytą.
11. "There's one neighboring country left, Czech, and it's left for a reason. They like each others" - przypomnę, teza postawiona na początku to "Polacy nienawidzą wszystkich swoich sąsiadów" xD. No ale co tam, to się nie liczy. Nawiasem mówiąc, ktoś chyba zaanektował Słowację niedawno, ale jakoś nie zauważyłem.
12. "because they both share racism against many of the countries mentioned here, especially against refugees" - a no tak, to wszystko wyjaśnia. Czechy, ostoja liberalizmu wśród słowiańskich państw, okazują się być tak samo zepsute do szczętu.
13. "Now put all of the above aside, Poland generally also hates: Dark-skinned & Indians" - kolejna wiadomość z ostatniej chwili, Polacy nienawidzą Indian bardziej niż #!$%@? generał Custer xD. Dowodem na to zapewne są słynne koszulki "Better dead than red"!
14. "They think of them as violent or uncivilized, although they themselves only became civilized after the European Social Fund" - jak wiadomo, przed 2004 rokiem na polskich ulicach (przepraszam - usypanych z piachu szosach) biegały dzikie słonie, a nasze nieucywilizowanie można porównać wyłącznie z murzyńskimi plemionami z najdalszych zakątków Afryki.
15. " This xenophobia is actually lead and encouraged by their new PiS government of crazies (Law and Justice) who recently broke the constitution to go back with their country to the middle-ages." - uuups, znowu wyciek butthurtu zdradza nieco naszego autora.
16. "Middle-Easterns: They basically think that you live in a tent, have a goat as a wife, and came to their country as a war refugee only to steal their money, their jobs and their women" - nie, myślę, że nie ma ani jednego Polaka, który by się realnie obawiał tego, że uchodźca z Bliskiego Wschodu ukradnie mu pracę xD. Ale pozostałe dwa się zgadza chociaż.
17. "Refugees & Immigrants: Although Poles were themselves refugees in Islamic and Middle-Eastern countries like Iran (Polish civilian camps in World War II) & Palestine (modern day Israel)" - oho, i kolejny mem, który był popularny w polskim internecie, i którego znajomością wykazuje się autor, z jakiegoś powodu xD.
18. "There are even many stories of how Poles helped the Nazis in exterminating and eliminating the Jewish population" - do słowa "helped" w tym zdaniu myślałem sobie "och, czyżby autor na chwilę choć spróbował wydać się odrobinę bardziej wiarygodnym i napisał o tym, że Polacy mają największą liczbę Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, o tym, jak Niemcy byli zmuszeni wprowadzić karę śmierci w Polsce za pomaganie Żydom, o Żegocie?". Byłaby to JEDYNA pozytywna rzecz, jaką autor napisałby o Polsce. Ale potem doczytałem resztę zdania xD.

Nawiasem mówiąc, kolejny protip: po czym poznać manipulanta i kłamcę? Po tym, że w jego tekstach istnieje tylko jedna strona medalu. A przecież to oczywiste już dla małego dziecka, że stron medal ma dwie i nie da się być merytorycznym bez przedstawienia ich obu. Niby banał, a jednak ludzie tego nie zauważają i później twierdzą, że taki np. @koroluk, który pisał ściśle jednostronne teksty, był merytoryczny xD.

19. "they think that there's an ongoing Atheist secret conspiracy on religion & traditions" - powszechny pogląd, jak wiemy xD
20. "Oh and did I mention that it is against the law to criticize or curse the Catholic church in Poland?" - nie wiem, czy istnieje taka ilość "xD", która byłaby w stanie to skwitować, ale spróbuję - krytyka Kościoła w Polsce jest nielegalna xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
21. "although if not to the European Union and their massive economic push Poland would be "Belarus II" - potwierdzone i udowodnione info. Aj, czekaj, nie xD
22. "This was my account and observations after spending ~ 3 years studying in the capital, Warsaw. It is based on personal incidents, friends stories, and media coverage (example: Fares Alahmar's answer to What is the most ridiculous thing you have heard a teacher say?, Poland wants to send refugees to Auschwitz, Pakistańczyk brutalnie pobity w parku Mirowskim. 'Mojego kolegi z Polski nawet nie tknęli'), and what makes things worse is that the Polish education system isn't doing anything about it." - no i wszystko się wyjaśnia na końcu, niczym w dobrym kryminale xD. Koleś jest Syryjczykiem, który przez 3 lata obcował ze studenciakami (których większość cierpi na wspomniany na początku kompleks polaczka, więc go "nauczyli", czego trzeba xD) i który dostał masywnego butthurtu, że większość Polaków nie wita jego pobratymców z otwartymi ramionami. Więc postanowił napisać paszkwil.

No ale jak możemy się dowiedzieć z linkowanego wpisu, "tak prawdziwego komentarze odnośnie tego co u nas ma miejsce" dawno wykopek nie czytał i że "wieje RiGCzem z każdej strony" xDDDDD

Lubię takie wpisy. Rozwinę spis plusujących i mam podręczną listę pożytecznych idiotów.
  • 71
@pan_sting: Umniejszasz, bo sugerujesz, że skoro było dużo Żydów w Polsce, to nie liczy się, że mamy najwięcej Sprawiedliwych.

Nawiasem mówiąc, może warto się też zastanowić, czemu to właśnie w Polsce było aż tylu Żydów? Bo było im tu tak źle?

Wiekszosc polakow nie robila nic zeby pomoc.


Ciekawe, jak Ty byś narażał siebie i całą swoją rodzinę na śmierć, by pomóc jakiemuś Żydowi.
@Emes91: pierwszy punkt albo spreparowany na siłę, albo nie do końca zrozumiałeś co stoi za tymi słowami.
Tam jest "still". Czy uważasz, że będąc już n-tym pokoleniem po wojnie, nadal powinieneś czuć osobistą urazę do Niemców za szkody wyrządzone podczas wojny xD? Może cofnijmy się o kilkaset lat wstecz, znajdzie się jeszcze więcej powodów by czuć urazę do tego państwa i nie tylko tego... Uprzedzam od razu, że zdaje sobie sprawę,
@KurtGodel: Tak jak sam napisałeś wciąż żyją w Polsce jak i w Niemczech ludzie którzy to wszystko widzieli. Musi upłynąć wiele lat zanim się o tym zapomni - to było ludobójstwo na ogromną skalę.

pałać nienawiścią...

My nie pałamy nienawiścią do nich ale czujemy niechęć. Nienawiść to mogła być w czasie wojny i krótko po wojnie gdzie Polak mógł Niemcowi kosę sprzedać. Teraz sobie spokojnie podróżuje po Polsce a nawet Polacy