Wpis z mikrobloga

Biegające Mirki, czy macie jakieś doświadczenie z aplikacjami Endomondo i Runkeeper?
Zawsze używałem Runkeepera, a ostatnio dostałem konto premium w Endomondo i spróbowałem. Fajnie wygląda, dużo opcji w stylu nawodnienie itp., ale trochę inaczej mi obliczają te aplikacje przebigniętą odleglość i spalone kalorie.
Na odległości całkowitej 5km różnica wynosi nawet 500m i 100kcal.

Który według Waszych doświadczeń jest bardziej dokładny i skąd może wynikać taka różnica kalorii? Odległość rozumiem przez GPS. Wagę i wszystko mam wpisane takie same.
#bieganie #endomondo #runkeeper
  • 3
@rasowa_pyra:
Zobacz jeszcze aplikację Strava , ja jej używam na rowerze czasem, a mam też zegarek Garmina, i wyniki bardzo podobne, dystanse zgadzają się też z licznikiem rowerowym.
Obliczanie kalorii to zawsze jest wielka ściema i niedokładne, najlepiej spalone kalorie obliczysz sobie sam. Otóż jeżeli ważysz 80kg, to na 1km spalisz 80kcal biegiem. Tyle ile ważysz kilogramów, tyle kcal spalisz na 1km. Oczywiście im szybciej biegniesz, tym większy dystans przebiegasz w
@Poncjusz_Pijak: ogarnę tę appkę następnym razem, dzięki.
Jeśli chodzi o liczenie kalorii samemu to pewnie, że można, ale po coś te appki robią, żeby jednak to wszystko ułatwiały i usprawniały. Ale dzięki, nie znałem tego, porównam sobie z wynikami z aplikacji.