Wpis z mikrobloga

@MrGreeneye: ciężko powiedzieć, bo nie wiem czego nie potrafie. Skupiłem się na robieniu stronek i wykorzystywania podstaw html, css, jq, bootstrap, wordpress to czego potrzbuje po prostu szukam.
Uczenie się czytając całości średnio mi szło.
@Owner: Jakieś frameworki JS? (angular/react itp)
Doświadczenie w backendzie? (PHP/RoR/Python/Node.js)
Pracowałeś z preprocesorami CSS? (Sass/Less)
Doświadczenie w pracy z REST API?
Korzystałeś z Bootstrapa poza gridem/buttonami/navbarem?

Pytam z ciekawości, sam szukam pracy jako junior frontend i sprawdzam konkurencję :D.
@MrGreeneye: Powiem, ci, że nie ogarnąłem wszystkich zagadnień( ͡º ͜ʖ͡º) noob ze mnie straszny :D

-jqueryy
-sass

REST API? poza gridem/buttonami/navbarem

nie

Powiem ci, że najłatwiej pracować dla siebie, kwestia tylko jak wyłapywać zlecenia.
Jak długo szukasz pracy jako junior?, bo widzę cały czas sporo ofert dla juniorów i nie mają ogromnych wymagań ;>.
@Owner: Z 3 tygodnie, w Trójmieście jest dość mało ofert dla juniorów, a ja jednak jestem dość wybredny i nie pójdę do pierwszej lepszej firmy. Dla mnie liczy się rozwój, więc szukam czegoś gdzie się najbardziej rozwinę. Możliwe, że znalazłem, za 2 dni się okaże ;).

No ale mój poziom to tak junior/mid, coś pomiędzy. Znam w podstawowym stopniu sporo bardziej zaawansowanych rzeczy, których teoretycznie od juniora się nie wymaga.

Sporo
@MrGreeneye: Fakt, trójmiasta nie widziałem w ogłoszeniach. I też rozważam przeprowadzkę. Poznań/Warszawa, Wrocław odpuszczam, bo już mieszkałem.

Poznań - Oferty pracy 433, bezrobocie 3,2
Wrocław - Oferty pracy 559, bezrobocie 4,3
Warszawa - Oferty pracy 1 095, bezrobocie 4,4

Czym jest dla ciebie rozwój ? masz jakieś cele?
Powodzenia życzę i zagranicznych zleceń ;p

Niestety ja przespałem w doskonaleniu swoich umiejętności, dlatego muszę nadrobić spore straty i muszę skupić się na
@Owner: Rozwój - praca głównie przy JS, przy ciekawych projektach, najlepiej dla zagranicznych klientów. Do tego doświadczony zespół, żebym miał mnie czasem kto nakierować na najlepsze rozwiązania.

Pomijam tak oczywiste rzeczy jak : najlepiej nie korpo, dobra atmosfera.

Dzięki, też życzę powodzenia.
@MrGreeneye: wiesz przyjdą czasy, że dojdziesz do wniosku, że rozwój to nie wszystko a raczej rozwój i praca ma swoje limity, bo nie będziesz w stanie wszystkiego ogarniać a wtedy dobrze pomyśleć o pracy jako CEO i zlecać zadania ; ) no, ale przed tym samemu trzeba być szeregowcem, zanim zostanie się generałem ;)
To mój cel w jakimś stopniu za 5-10 lat, czasu nikt nie oszuka i każdy ma ograniczenia
@Owner: Wiesz, 5-10 lat to kupa czasu, za 10-15 lat też chciałbym być gdzieś wyżej.
Aktualnie rozwój jest dla mnie najważniejszy żeby wejść na zwykłego deva, bo różnice w zarobkach są 2-3 krotne, a mogę do tego dojść albo w 6 miesięcy w dobrej firmie albo 2 lata gdzie będę klepał templat'y pod WordPressa i raz na miesiąć coś w JS. Dlatego szukam czegoś, gdzie po prostu nauczę się szybciej. Jak
@MrGreeneye: "Sukces i zmiana życia" to stan umysłu, który wcale nie musi prowadzić do ferrari, ale tu się chyba rozumiemy ; )
Nie ukrywam też, że Polska po powrotach z za granicy swoim klimatem i "biedą mentalną" irytuje na każdym kroku...
Dlatego, też chce mieć solidne fundamenty, ale wymaga to dużo czasu i trzeba sobie jakoś pomagać, żeby wejść jak najszybciej na poziom wolności finansowej i nie tracić celu z oczu
@Owner: Cel każdy ma inny i chyba o to Ci chodzi. Jedni wolą mieć własną firmę i tytuł np. CEO, a inni spokojne życie bez stresu i poświęcanie czasu rodzinie (albo mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).