Wpis z mikrobloga

Spór Naczelnej Izby Lekarskiej o homeopatię. Jest wyrok sądu.
Lekarze i lekarze dentyści mają obowiązek wykonywać zawód zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej. W związku z brakiem wiarygodnych dowodów potwierdzających terapeutyczną skuteczność homeopatii i metod pokrewnych Naczelna Rada Lekarska wyraziła ocenę, że stosowanie tych metod nie mieści się w kanonie działań znajdujących oparcie w aktualnej wiedzy medycznej.

http://www.medexpress.pl/spor-nil-o-homeopatie-jest-wyrok-sadu/63628

#medycyna #neuropa
  • 31
@TurboDynamo: Ciekawe kiedy ostatnio geodeta decydowal o Twoim zyciu, albo o zyciu Twoich bliskich. Takie materialy wybrane wyrywkowo lub napisane przez pania Basie znachorke sa do niczego jesli nie masz kompletnej wiedzy i dostepu do badan.
@TurboDynamo: Hahaha ;D a Ty co studiujesz? To ze jest dostęp do materiałów to nie oznacza, ze medycyna nie jest skomplikowana, trudna i jest w #!$%@? materiału. To nie sa studia jak każde inne...
@TurboDynamo: Lekarz to zawod gdzie trzeba sie ciagle doksztalcac. Musisz brac udzial w szkoleniach i wykladach conajmniej kilka razy do roku, wiec nie p*****, ze sa niedoksztalceni bo mpga miec swoje metody ale najnowsze musza znac. Oczywiscie zdarzaja sie ludzie, ktorzy sie przeslizgneli i sa zwyczajnie niedouczeni, ale to od razu naglasniane jednostki. Wlasnie przez ludzi googlujacych sobie choroby tworza sie ruchy debili, ktorzy nie szczepia dzieci. Mam nadzieje, ze nie
@TurboDynamo:
@wonsz_smieszek:
Studia sa trudne jak kazde inne, jak ktos chce isc na matme, czy informatyke jego sprawa. Ale po studiach masz nieporownywalnie wieksze obciazenie psychiczne i musisz dzialac w o wiele wiekszym stresie niz programujac czy rozwiazujac calki. Co tutaj porownywac. Oba kierunki sa potrzebne w jakims stopniu, ale bez przesady. Tutaj serio MUSISZ MIEC WIEDZE, czasem nie zdarzysz sobie doczytac. Od lekarza czasem zalezy czyjes zycie, czy kalectwo,
@niekulturalnyszabrownik: oczywiście lekarzowi płaci się w dużej mierze za odpowiedzialność i za jego ryzyko zawodowe. Co do tego nie mam wątpliwości. Ale nie za trudność studiów, bo ta nie jest wysoka. I ja nie mam pretensji, że lekarze zarabiają ile zarabiają, tak działa wolny rynek :)

W ramach dygresji pozwolę sobie zauważyć, że cały ten sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny, który lekarze tylko obsługują, też został przez kogoś zaprojektowany, zbudowany, a wcześniej wyjaśniono fizyczne
@niekulturalnyszabrownik: No wlasnie o to glownie chodzi: nie oceniam materialu ani zadnego kierunku ale to ze lekarze dostaja kilkadziesiat tys zl wynagrodzenia od panstwa (czyli z moich skladek ktore MUSZE PLACIC) co miesiac po 15 latach pracy tylko dlatego ze skonczyli jakies studia to jakies nieporozumienie. Ja moge powiedziec ze tez zyje w stresie bo przez bledy w oprogramowaniu moga czasem umrzec ludzie. A prawda jest taka ze wiekszosc lekarzy przez
@wonsz_smieszek: Nie wiem po co dawales korki studentom leku, bo absolutne podstawy dzialania MRI sa na radiologii i raczej sa nam srednio potrzebne. Ciekawe co powiesz jak ten tytan intelektu bedzie Ci musial wyciac wyrostek, bo dojdzoe do nadkazenia i umrzesz.
@TurboDynamo: To o tym ratowaniu zycia przez programiste jest umowmy sie troche naciagane, a ja moge udowodnic Ci, ze nawet blad patomorfologa moze byc smiertelny. Nie wiem, gdzie sie
@niekulturalnyszabrownik: i właśnie z tymi podstawami są kłopoty, bo rozumienie trudnych rzeczy nie leży w naturze lekarzy :) I nie denerwuj się, bo nie piszę że lekarze są źli albo niepotrzebni. Nie muszą być błyskotliwi ani super inteligentni, muszą być specjalistami w swoim rzemiośle: mieć wiedzę i umiejętności - w przypadku chirurgów np. manualną sprawność. I nie odbieram im nieraz jednoosobowej, imiennej odpowiedzialności za decyzje i postępowanie. Ta jest na pewno