Wpis z mikrobloga

#rozdajo #rozdajozadarmo
Ostatnia akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Wysłaliśmy łącznie 6 książek. Dziś troszkę inaczej ;) Mamy dla Was 3 ekarty Empiku o wartości 100 zł każda na dowolne zakupy w Empiku. Żeby dostać kartę wystarczy napisać komentarz z odpowiedzią na pytanie: Jaką książkę chciałbyś przeczytać po angielsku i dlaczego. Nie wymagamy opowiadań na 10 stron, wystarczy kilka zdań.
Szczegóły zabawy http://www.e-angielski.com/czytamy-po-angielsku#konkurs Regulamin na końcu artykułu.
Zabawę organizuje http://www.e-angielski.com. Fundatorem nagród jest Empik E-commerce Sp. z o.o.

Dlaczego warto czytać po angielsku? http://www.e-angielski.com/czytamy-po-angielsku

#angielski #naukaangielskiego #jezykangielski #konkurs #ksiazki #ksiazka #empik

PS. Żeby zwiększyć swoje szanse można dodać komentarz na wykopie, www.e-angielski.com i http://www.facebook.com/eangielskicom
mandarin2012 - #rozdajo #rozdajozadarmo
Ostatnia akcja cieszyła się dużym powodzenie...

źródło: comment_RbjwG4j9oZli1aQkFUc3xCpXcjtU2qfy.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@mandarin2012: A ja z przyjemnością przeczytałbym "Draculę" Brama Stokera. Uwielbiam tę powieść, tworzy niesamowity klimat i z chęcią sprawdziłbym w jaki sposób autor dobierał słowa, by ten klimat stworzyć. Plus jestem ciekaw sposobu wysławiania się profesora Van Helsinga. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mandarin2012: biografię Elon Musk, bo ten człowiek inspiruje do działania i chciałbym go bardziej poznać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ponadto jeszcze chciałbym przeczytać Grę o Tron po angielsku, jestem ciekaw jak wypadloby porównanie z wersją polska ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ja bym chciała przeczytać dobre tłumaczenie nauk Buddy, np. What the Buddha Taught: Revised and Expanded Edition with Texts from Suttas and Dhammapada by Walpola Rahula. Ale jeśli pytanie było zadane w celu znalezienia bestsellera do tłumaczenia to You can't read this book Cohena.
Dlaczego? Bo mało które ciekawe książki mają polskie tłumaczenia, a czytać po angielsku to jakby dostać drugie życie mola książkowego.
  • Odpowiedz
@mandarin2012: Wydaje mi się, że najlepiej po angielsku jest czytać książki, które zostały napisane w tym języku. Pomimo wielkich starań tłumaczy, przekład wciąż pozostanie tylko przekładem i może nie oddawać w pełni wizji autora, emocji towarzyszących poszczególnym scenom, czy nawet trudno pokazać specyficzną dla danego języka grę słów - a przecież to jest bardzo ważne i świadczy o kunszcie pisarza.

Można by pokusić się o stwierdzenie, że tak jak instrument
  • Odpowiedz
@mandarin2012: Od kiedy przeczytałam Harrego (tak tego Harrego ;) ) w oryginale z lubością oddaję się kolejnym anglojęzycznym książkom.

A że lubię wyzwania kolejną pozycją jaką przeczytałam "in English" był Solaris (Lema).

Teraz marzy mi się (poważnie, jak babcię kocham) zmierzenie się z trzynastozgłoskowcem w wersji brytyjskiej czyli nasz sławny i budzący grozę licealistów "Pan Tadeusz".
Brytyjczycy mają swoisty humor więc może i tłumaczenie mnie zaskoczy i rozbawi ;)
  • Odpowiedz
Czytanie to wspaniałe zajęcie, wyjątkowe hobby i doskonały sposób na odpoczynek w wolnym czasie. Niestety, tak jak zapas ulubionych jogurtów morelowych w lodówce się kończy, tak też z czasem brakuje nam książek, które sprawiłyby, że każdą stronę wertowalibyśmy z wypiekami na twarzy, a po zakończeniu lektury ciągle czekali na więcej.
Wiele ulubionych serii przeczytałam już co najmniej kilkanaście razy - szkoda tylko, że jedynie ten pierwszy raz jest tym niezapomnianym,
  • Odpowiedz
@mandarin2012: Ostatnio bardzo za mną chodzi książka Lisy Eldridge "Face Paint". Książka ta jest wydana jedynie w języku angielskim, zatem jest to świetna motywacja, aby zacząć czytać w obcym języku. Dlaczego ta książka? Lisa Eldridge jest Angielką, jedną z najlepszych na świecie make-up artist. Wszystko co robi jest dopracowane, więc poprawna, literacka angielszczyzna jest oczywistością w jej publikacji. Dzieło Pani Eldridge przedstawia historię sztuki makijażu, przemysłu kosmetycznego i osób, które
  • Odpowiedz