Wpis z mikrobloga

Demokratycznie bedzie konkordat czy tego chcesz czy nie, wiekszosc polakow to katolicy, ja w boga nie wierze i nie przeszkadza mi fakt że inni chcą wierzyć i chcą swoje podatki przeznaczać na kościół, zreszta to kropla wnmorzu calego kołchozu.


@Andrzejek_Andrzejek07: Oooj, zdaje mi się, że jakby było referendum i wypowiedzieli by się WSZYSCY uprawnieni, to już by tak różowo dla Kościoła nie było.
  • Odpowiedz
A co ma do tego czy wszyscy czy nie? Glosuja Ci ktorych to interesuje, jak ktos nie glosuje to jest mu bez roznicy.


@Andrzejek_Andrzejek07: Sam odniosłeś się do "większości Polaków". Zdaj sobie zatem sprawę z tego, że frekwencja wyborcza wśród Polaków to raczej mniejszość niż większość, a później raz jeszcze odnieś się do mojego komentarza ;)
  • Odpowiedz
Większość z tych którym zależy, też mi się wiele rzeczy nie podoba, ale do kościoła nie mam zastrzeżeń, samego w sobie, w konkordacie też nic złego nie ma, no oprócz 100.000$ które trzeba płacić na kościół, ale to żadna suma.


@Andrzejek_Andrzejek07: No chyba że tak. To zmienia postać rzeczy ;) Ja do wiary nie mam wielkich zastrzeżeń, do kościoła jako instytucji już tak. Konkordat jednak jakąś władzę klerowi daje, ale
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: To prawda, kapelani szpitalni, oraz katachetki i księża w szkole, nie powinni mieć płaconego z budżetu państwa, a z kościoła. To w interesie KK leży umacnianie w wierze poza kościołem. A szpitalni księża spokojnie by to samo wyrobili kasując od wiernych co łaska. To że będą się modlić w szpitalu mi nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@szpongiel: 30 tys księży w Polsce ma takie same prawa jak ty. Mogą więc legalnie wpływać na polityków. I robią to ponieważ są do tego zobligowani wyznawana wiarą. Tak się dzieje na całym świecie. Z czego to wynika? Ano z prostej przyczyny. Te 30 tys ludzi to wszystko są bardzo dobrze wykształceni ludzie. Każdy z nich skończył wyższe studia. Ich wiedza na temat humanizmu jest bardzo głęboka. Dużo głębsza niż
  • Odpowiedz
Polakowi bliżej mi do Kościoła, choć również jestem ateistą.

@klikus: spoko, nie neguję i nie wątpię, że kościół może nieść pozytywy.

Skoro nic nie stoi na przeszkodzie, to dlaczego tak dużo osób chce kościołowi tego zabraniać?

@wajdzik: Zabranić czego? W debacie publicznej kościół niech sobie bierze udział
  • Odpowiedz
skoro taka sama jak każda inna, to czemu jak inne instytucje nie płaci podatków? B


@szpongiel: nie mam czasu na wiecej, ale tutaj to dosłownir #!$%@?. Kościół płaci podatki i to dość spore, z niektórych jednak jewt zwolniony tak jak inne organizacje pożytku publicznego.
  • Odpowiedz
O to to, skoro taka sama jak każda inna, to czemu jak inne instytucje nie płaci podatków?


@szpongiel: Płaci. Nie płaci podatków od darowizny. Poza tym, wszystkie organizacje religijne są objęte Funduszem Kościelnym. Widocznie to w interesie państwa by religie w Polsce miały jakieś wsparcie :). Poza tym, jaki to ma związek z problemem listu episkopatu?

Która inna instytucja, poza tym, ma możliwość indoktrynacji społeczeństwa od dziecka w ramach zajęć lekcyjnych w obowiązkowej dla każdego
  • Odpowiedz
Sprawdź sobie choćby hasło konkordat albo ogarnij, że jesteś katolikiem czy nie, to z twoich podatków i tak idzie kasa na kościół.


@szpongiel: Zlikwiduj konkordat, a zobaczysz co to znaczy mieszanie się kościoła do polityki. Jawne popieranie jednej partii w wyborach, ale takie z agitacją i mówieniem, że resztą rządzi szatan, tworzenie grup lobbingowych itd.
  • Odpowiedz