Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, ja tak wieczorkiem do tych mieszających.
Zawsze kupowałem gotowe bazy po 100ml, zawsze miałem kilka buteleczek po poprzednich i rozlewałem po pół dodając aromatu, tym razem kupiłem bazę 500ml i szczerze mówiąc zrobiłem 150ml i strzykawka głębiej nie idzie :D jak mieszacie duże ilości?

Tak btw, polecam aromaty Dillon's, buteleczka 15ml wychodzi 15zł, ale daje się max 5% aromatu no i buteleczki fajne, bo szklane i z pipetą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#epapieros #epapierosy #liquidy #liquid
  • 10
@Repo: ja zawsze wylewałem do czystej szklanki i z niej pobierałem glikol, odmierzałem strzykawką odpowiednie wartości i porcjowałem do butelek 50 ml. Glikol odmierzony, następnie identycznie z gliceryną. Na koniec dawałem bazę nikotynową, ale to już do kieliszka rozlewałem i porcjowałem do wcześniej przygotowanych butelek.

Dla każdej substancji oddzielne naczynie i oddzielne strzykawki. Bazę nikotynową i glikol można strzykawką z igła porcjować, ale glicerynę to już samą strzykawką z uwagi na
@olifjaturq niby #logikarozowychpaskow ale coś w tym jest, nie takie głupie :D
@apaczacz też nie pomyślałem o przelewaniu do szklanki, bazę odmierzałem zawsze strzykawką, jednak zastanawiam się, czy strzykawka "pojemniejsza" niż 10ml, będzie miała większy otwór na igłę? Już pomijam samą igłę, chodzi mi o samo wciąganie bazy przez strzykawkę, trochę to potrwa :)
@apaczacz miałem raz, jednak w innych celach i rozumiem do czego zmierzasz, mimo wszystko nie oszukujmy się, przy dużej ilości czas jest cenny :)
@blackdog chyba wiem jaką masz na myśli, w aptece idzie taką dostać? Czy jakieś sklepy z chemikaliami? :)
@Repo: ja mam taką kuchenną, tylko z dosyć drobną podziałka raz trafiłem, nie jest duża bo wchodzi do niej 200 ml, ale taka laboratoryjna jest najlepsza, sam sie rpzymierzam, żeby sobie kupić - na allegro idzie spokojnie po pieniadzach znalezc, fajnym dynksem są też lejki laboratoryjne, jak robisz wieksze ilosci, ciezko znalezc normalny kuchenny lejek z taką szujką, zęby wlazł to takich standardowych buteleczek na liquidy, a laboratoryjny spokojnie, a kosztuje