Wpis z mikrobloga

@Shatter: Samo wykrycie guza to jeszcze nie powód. Ale niektóre guzy wywołują trwałe zaburzenia psychiczne, które mogą prowadzić do samobójstwa. Niektóre nowotwory powodują trwały, przewlekły ból, który również może doprowadzić do załamania i prób samobójczych. Napisałeś: "Nie wiem co może kogoś pchnąć ku zabiciu się", a nie "nie wiem, jakie problemy zewnętrzne mogą pchnąć kogoś ku zabiciu się". Może niepotrzebnie się czepiam, ale samobójstwo to bardzo trudna i wielowątkowa kwestia, i
@Shatter: Zgadzam się, że patrząc obiektywnie w samobójstwie nie ma nic mądrego - ale jednak takie sytuacje się zdarzają, więc może warto zastanowić się, co może kierować takimi ludźmi? To, że Ty myślisz w dany sposób, nie znaczy, że inni rozumują tak samo. Dążenie do przetrwania i ochrony życia to naturalny instynkt ludzki, żaden zdrowy i ogarnięty umysłowo człowiek (taki jak Ty czy ja) nie popełni samobójstwa. Ale jest cała masa
@Shatter: Stary czy Ty wiesz ze jao ktos ma zaburzona biovhemie w mozgu to nie zachowuje sie logicznie? Wyobraz sobie ze jestes daltonista i nie odrozniadz np. czerwonego od zielonego. I no #!$%@? nigdy w zyciu tego nie ogarniesz, bo masz inaczek cos skonstruowane, niz inni. Tak samo osoba, ktora ma depresje. Tylko dla niej tymi kolora mioga byc uczuca, mysli albo w ogole postrzeganie swiata. Ona nie rozumie, czemu powinna
@Shatter: Nie gniewaj się cumplu, ale jakoś ciągle mi się wydaje, że za bardzo upraszczasz :> Słabość i siła mają różne oblicza, nie są też dane raz na zawsze. Możesz przez całe życie być silny - pewny siebie, zdecydowany, odważnie mierzyć się z problemami - i mimo to doświadczyć traumy nie do przezwyciężenia, całkowicie nie ze swojej winy. Można też być kimś z fobią społeczną, bez żadnych więzi międzyludzkich, niezdolnym do