Wpis z mikrobloga

#darksouls2 #darksouls
Mam pytania mianowicie:
1. Czy np. warto założyć z niemal 2x lepszym armor-statami zbroje starego rycerza niż pancerz bandyty np? Jest różnica wag dość spora i nie wiem jakie to ma znaczenie w sumie, co ważniejsze.
Podobnie mam z brońmi.. Lepiej taki spory topór jaki mam, czy lżejszy ale szybszy, albo miecz (chociaż nie lubię kłucia). etc.
Na razie dość płynnie sobie radzę (to dopiero 3-5 godzina gry) ale zadaje średnie obrażeia.
Lecę w zręczność-siła-witalność. Nie wiem w sumie poza wigorem co mi może być potrzebne jeszcze.
2. Co zrobić ze skamieliną bo ją wybrałem? :P
3. Te dziury na klucze Pharossa których tyle w tym szczurzym raju to wszystkie działają, czy jak źle włoże to go tracę i nic z tego nie mam?
  • 7
@arkadiusz-molenda:
1. To zależy od Ciebie jakim stylem chcesz grać
2. Możesz wymienić w gnieździe na początku ,,samouczka"
3. Z tego co pamiętam to akurat tam nie wszystkie działają i nie ma sensu zużywać kluczy
@arkadiusz-molenda: 1. To zależy. Jeśli założysz na siebie pancerz, który sporo waży twoje przewroty będą wyglądać wręcz komicznie i bardziej się odsłonisz niż na tym zyskasz. W sumie lepiej już chyba zostawić ten lżejszy pancerz bandyty i zaopatrzyć się w jakąś tarczę, albo ćwiczyć uniki :)
Niestety jeśli chodzi o bronie, to ci nie pomogę - zawsze preferowałem miecze. Miecz z Drangleic, który można znaleźć po pokonaniu Prześladowcy jest bardzo dobry
@GalaxyDog: gniazdo znalazłem. Jest wielokrotnego użytku? Heh :))

Dzięki wielkie! Mam jeszcze pytanie odnośnie iluzoryczbych scian. Często mam pidpowiedzi graczy wysoko punktowane, że gdzieś są, ale mam wrazenie ze nie moge wejść w interakcje właśnie przez podpowiedzi. Raz mi sie udało. A tak to wale w te drzwi, pokazuje gesty i nic.
@arkadiusz-molenda Gniazdo jest wielokrotnego użytku :) Można tam też wrzucać te jasne gładkie kamienie, ale nie spodziewaj się wielkich nagród po tym. :)

W DS II iluzoryczne ściany, w przeciwieństwie do pierwszej części, aktywuje się przyciskiem akcji (domyślnie Q na klawiaturze). Wielu graczy postanowiło sobie pożartować i w miejscach, które wydają się iluzorycznymi ścianami postawili bardzo blisko podpowiedź. Dzięki temu ich odpowiedzi są wysoko punktowane bo gracze, próbując dostać się do sekretu,
@GalaxyDog: te kamyczki właśnie wcześniej wrzuciłem, teraz powrzucałem kilka ale jak mówiłeś nagród nie ma wielkich.
W ogóle nie wiedziałem, że jeśli mam coś w ekwipunku jako drugą broń to mi nabija ciężkość ekwipunku i byłem naprawdę przeciążony. Kupiłem set sokolnika (ale mam dostęp do tego Pete'a czy jak mu tam bo zabiłem skurczybyka przez przypadek i dostałem dzięki temu pierścień węża chyba i jego set u tej wiedźmy) i lżej
@arkadiusz-molenda: Tak, też w pewnym momencie byłem zaskoczony, że nagle moje przewroty stały się takie ociężałe - powodem był właśnie drugi miecz jako broń dodatkowa :) Zabijając Pete'a tracisz pewien wątek poboczny, ale nic specjalnie ciekawego, ani wartościowego ten wątek nie gwarantuje.