Wpis z mikrobloga

Żeby kupić ziemię rolną trzeba być rolnikiem albo... klechą. To już jest szczyt wszystkiego. Do tego nie słychać większych głosów protestu, bo przecież wmówili plebsowi, że dzięki temu Niemiec ani Żyd nie wykupi nam ojczyzny. Teraz rodzisz się chłopem, to już nim zdechniesz.

Wolny rynek co nie? xD

#bekazprawakow #bekazpisu #neuropa #4konserwy #polityka
  • 22
Miałem okazje kupić od pewnej babuni starą posiadłość z zabudowaniami i polami wielkości osiedla i niestety wykształcenie mi uniemożliwiło zakup z ziemią, a babunia tylko komplet chciała sprzedać.
@Andreth: Ostatnie zdanie to oczywiście bzdura, a co do reszty:
- Ty piszesz, że wartość działek spadnie, ja mówię, że były ceny były pompowane sztucznie i bez umiaru, niczym kwoty za m2 mieszkań w Wawie i ci, którzy z tego żyją, a więc rolnicy przestali już dawno mieć możliwość rozwoju poprzez inwestycję w ziemię. Teraz - oby - wróci normalność.
- zabezpieczenie kredytu ziemią?? Chodzi o hipotekę czy jak? Niedawno, kiedy
Ostatnie zdanie to oczywiście bzdura


Zapoznaj sie z ustawą. Po uważaniu prezes agencji może dopuścic każdego.

ceny były pompowane sztucznie i bez umiaru,


@Bubele: Pojęcie cyklu koniunkturalnego coś mówi?

Teraz - oby - wróci normalność.


"Normalność" polegajacą na tym, że nie da się sprzedać działki?

Chodzi o hipotekę czy jak?


Chodzi o hipotekę na ziemię, która traci gwałtownie na wartości. Jak ci sie zdaje, co zrobią banki?

Nie ma przypadkiem możliwości
@Andreth: Możesz mi wskazać fragment ustawy, który mówi o tym, że kupić działkę można tylko w gminie, w której się mieszka? Ja znajduję tylko fragmenty, w których jest, że rolnik musi mieszkać na terenie gminy, na której znajduje się co najmniej jedna działka jego gospodarstwa. To nie znaczy przecież, że wszystkie działki mają być w tej samej gminie. Ale możliwe, że coś przeoczyłem, nie jestem do końca przytomny.

Oczywiście gdyby było
@hobbajt: no to jest właśnie ten fragment, który przytoczyłeś. "Rolnik musi mieszkać na terenie gminy, w której ma co najmniej jedną działkę." Ergo, nie może mieć działki w gminie, w której nie mieszka.