Wpis z mikrobloga

#sql #programowanie
Mireczki, na studiach celuję w całkiem inny zawód, ale chciałbym uczyć się programowania na boku bo może to być kiedyś przydatne. Tak sobie pomyślałem, że zacznę SQL, bo podobno można to szybko ogarnąć i wtedy rzucę się na coś porządnego Python/Java/RoR(najabrdziej mnie przekonuje Java). No i plan jest taki - zacząć od tego kursu SQL:
https://www.codeschool.com/learn/database
a później może HeadFirst Java.
Będzie to dobra ścieżka, czy popełniam gdzieś błąd/marnuje czas?
No i jakaś wakacyjna praca jako tester też by mi się podobała :)
  • 19
  • Odpowiedz
@Pankracy911: Myślę, że wiele osób Ci to powie że najlepiej uczy się na przykładach. Head First Java jest spoko książką. Nie robiłem tego kursu co do baz danych, ale myśle że na żywym organizmie nauczysz się tego szybciej.
  • Odpowiedz
Nie musisz "umieć baz danych" żeby wziąć się za programowanie. Może jakieś stare wygi się nie zgodzą, ale jest to wiedza którą zdobywa się w czasie pracy.
Jak pisze @4833478 na początku przydadzą się fajne "efekty" żeby się troche "napalić" przed późniejszą rutyną pracy.
Zrób jakiś kurs z przykładami dla języka który wybierzesz (jaki wybierzesz to rzecz drugorzędna, bo ważne jest samo doświadczenie w programowaniu, języki i frameworki[biblioteki] zmieniają się teraz
  • Odpowiedz
@Dejna93: jeżeli w wymaganiach była znajomość bazy daych to jasne, że masz rację, ale żeby rozpocząć zabawę z programowaniem (a to właśnie chce OP) przekopywanie na sucho przez bazy danych może go zniechęcić.
  • Odpowiedz
nie no wiadomo że na początku wiedza z baz jest zbędna, ale przychodzili niby programiści po studiach z doświadczeniem a była lipa
@Pankracy911 jak tester to Python kupe ofert za fajne pieniądze na start w Nokii biorą ludzi z ulicy byle by chcieli się uczyć pythona i testerki
@CortesHernan:
  • Odpowiedz
@Pankracy911: O Krakowie wiem na 100% bo gadałem z rekruterem i kumplem co tam pracował, ale w pozostałych miastach bedzie podobnie tylko w innych firmach. Ssanie na rynku jest bo ludzi brakuje kwestia chęci i w miare ogarniętego czuba
  • Odpowiedz
@Pankracy911: ja nie kodze w Pythonie ale codeacademy z o'reilly mam książke ale średnio mi styl pisania podszedł i stara wersja 2.7, język jest bardzo przyjemny dla nowicjusza ale po wiecej informacji wołaj #python niech coś doradzą
  • Odpowiedz
@Pankracy911: Nie znam się super na programowaniu, trochę pracuję z danymi (trochę więcej i długo) i jeżeli chodzi o naukę na przykładach, to jest najlepsza rada jaką możesz od kogoś dostać. Najlepiej, żeby przykłady dotyczyły wciąż tego samego "organizmu" (tak jak jest w pracy) żeby można było łatwo kojarzyć i budować zależności. Potem takie doświadczenie będziesz potrafił przenieść na inne "organizmy" i wciąż będziesz się uczył nowych rzeczy, ale pójdzie
  • Odpowiedz