Wpis z mikrobloga

BINGO.

Jechałem dziś autobusem kilka godzin i przed wyjazdem przeczytałem jeden news: apel Episkopatu o całkowite zakazanie aborcji.

WTF. Wszystko mogę powiedzieć o Episkopacie, ale na pewno nie to, że zasiadają w nim idioci.

A wyskoczyć z takim postulatem mogliby tylko idioci. Próba wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji (jak też wprowadzania skrobanek na życzenie) to atak chłopa ze starą rusznicą na koszary GROMu.

Ale co jeżeli wystrzał z rusznicy to atak pozorowany? Jeżeli to tylko grożenie palcem: "popatrzcie co możemy zrobić, jeżeli nas nie posłuchacie. Lubimy Wasz Rząd, ale co nam z tego lubienia? Póki co nie mamy lepiej jak za poprzedników. Albo coś robicie, albo my robimy z Wami".

Siedziałem więc i myślałem całą drogę. I tylko jedna rzecz przyszła mi do głowy, której może domagać się kler w tak radykalny sposób. Jedyna rzecz tak cenna, że trzeba o nią walczyć groźbą awantury, jakiej od czasów komuny nie było.

I, #!$%@?, niestety miałem rację:


#wobronieziemi - tag poświęcony obronie polskiej ziemi przed nacjonalizacją (i, jak widać, oddaniem klerowi)

#neuropa #bekazpisu #bekazkatoli #dobrazmiana #polityka
r.....0 - BINGO.

Jechałem dziś autobusem kilka godzin i przed wyjazdem przeczytałe...

źródło: comment_Pq2CzaJZCMfSrYOpnX3DMDQgCLu8JGTq.jpg

Pobierz
  • 16
@Kazach_z_Almaty: jesteś pewien, że to sld podpisał konkordat? bo w rzeczywistości był jedyną partią, która się konkordatowi sprzeciwiała i dlatego konkordat został ratyfikowany dopiero przez rząd AWS w 1998 r. A zawarty został przez rząd Suchockiej w 1993 ( ͡° ͜ʖ ͡°)