Wpis z mikrobloga

@papryczek1988: Biblia jest jednym ze źródeł historycznych, tak już jest. Jest w niej opisana męka, złożenie do grobu a potem pusty grób, który nawet próbowano wyjaśniać - "powiedzcie, że uczniowie ukradli ciało". Te wydarzenia po prostu miały miejsce. Ja wierzę w historię zbawienia, stąd dla mnie ma to wszystko większy wymiar. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy w to wierzą. Fakty pozostają jednak faktami, ale wiara pozostaje wiarą, dlatego ode mnie
  • Odpowiedz
@Jagoda-: ja nie traktuje Biblii jako źrodła wiedzy historycznej, a beletrystykę. Bo czy źródłem wiedzy historycznej może być historia stworzeni świata? Dla mnie nie.
Poza Tym Jezus poza swoim własnym zmartwychwstaniem miał jeszcze na koncie jeden z najwspanialszych cudów wskrzeszenie martwego (Łazarza).
Czemu tylko jedna ze wszystkich ewangelii to opisuje?
Żeby nie było, nie jestem ateistą, jestem raczej deistą.
  • Odpowiedz
@papryczek1988: Masz trochę racji, ale jednak wydarzenia z życia Jezusa (jeśli chodzi o Nowy Testament, na Stary trzeba patrzeć z odpowiednią wiedzą, której nie mam) to jest po prostu opis życia tej postaci. Nie wiem też czemu wskrzeszenie Łazarza jest opisane tylko w jednej z Ewangelii :) Chciałabym wiedzieć więcej o Piśmie, bo przez małą wiedzę sama sobie odbieram pole do dyskusji.
  • Odpowiedz
@Jagoda-: Dziękuje. Nie wiem czy mi wypada o tym pisać, jako agnostykowi, ale pomódlcie się za swoich braci w wierze, którzy się odwracają od nauk Jezusa, wystarczy przeczytać we wpisach pod obrzędem mycia nóg imigrantom przez Franciszka, ile warte są słowa Boga, dla niektórych "wierzących".
  • Odpowiedz
@papryczek1988: dla Ciebie tez. Dla każdego, nawet jeśli ktoś nie wierzy. On nie wybieral i choćby dlatego jest to tak piękne.
Poświęcił się za każdego z nas bez wyjątku.
A co każdy z nas z tym zrobi, czy w to wierzy.w czy nie -tutaj już nam zostawiono wolna wole.
A co do wskrzeszenia Lazarza-nie jest to jedyny przypadek, gdy Chrystus dokonał takiego cudu. Wskrzesil jeszcze dwoje dzieci i jest to opisane
  • Odpowiedz