Wpis z mikrobloga

@MalutkiCzlowiek Chyba jestem jedną z tych osób, bo w przeciwieństwie do "Roku 1984" jakoś mnie "Nowy, wspaniały świat" pod względem literackim nie urzekł. Pamiętam, że odniosłem wrażenie jakby cała akcja była niepotrzebnie "rozdmuchana", a główne przesłanie można było ograniczyć do jednej, kulminacyjnej rozmowy. U Orwella fabuła i wykreowany świat bardziej mnie wciągnęły, ale to może z racji dużego odstępu czasu (paru dobrych lat) pomiędzy przeczytaniem każdej z nich :)
@Woyak: ja czytałem jedna po drugiej i mam takie samo wrażenie, że pod względem literackim lepiej wypadła książka Orwella :) po prostu świat w niej przedstawiony bardziej działał na wyobraźnię i mocniej wciagal. czytając rok 1984 cały czas czuło sie emocje głównego bohatera i ten klimat pelen lęków i grozy taki pełny mroku no cos niesamowitego. nowy wspaniały świat niby lepiej odnosi sie do naszej rzeczywistości to i tak w świecie
@carisma: Bardzo polecam, ja osobiście kupiłem swój egzemplarz z matrasa za niecałe 10 zł, choć wydanie jest tragiczne, ale ważne że treść zachowana! :)
@aceofmace: Możesz pokrótce nakreślić o czym to? Bo obecnie czeka na mnie tyle książek, że coś naprawdę mocnego i mega interesującego mogłoby zmienić bieg czytania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Uchachany_Baran: ok :)
@afroninja: Dokładnie tak!
@Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Ok, dodaję do
@khaotic: moja praca na maturę ustną była właśnie głównie z niej, gratis mogę polecić Utopię Thomasa More, Państwo Platona i Folward Zwierzęcy Georga Orwella.
Aczkolwiek Państwo Platona jest już cięższą książką. Pozostałe tytuły zdecydowanie łatwiejsze :)