Wpis z mikrobloga

Święta idą, a ja zapomniałam upiec chleb. Resztki zakwasu stoją głodne, na bułki nie mam ochoty, więc postanowiłam upiec chleb na drożdżach, bo lepiej taki niż żadny. @kmicic77 mnie zachęcił do dodania choćby minimalnej ilości zakwasu. Wygrzebałam dwie łyżki, a w ogóle to sugerowałam się tym przepisem: http://przepisnachleb.pl/chleb-polrazowy/ Pięknie pachnie, pewnie przez dodatek masełka.
W smaku nie umiem tego zakwasu wyczuć, neutralny. To już trzeci wypiek pod rząd którego nie spiekłam na kamień! :D Piekę po 35 minut.
#bojowkapiekarska #pieczzwykopem #chleb #chlebdomowy
Pobierz
źródło: comment_kAoCfQjS46p2eH83Rts9dQjQgO0dGoFY.jpg
  • 6
@zupa_z_kasztana: ja większość chlebów robię z dodatkiem drożdży, bo też nie chce mi się czekać, ale w weekendy robię na samym zakwasie. Ogólnie to pszenny z dodatkiem drożdży jest bardzo dobry i nie kruszy się, razowe są lepsze, gdy ciasto dłużej fermentuje na samym zakwasie
@zupa_z_kasztana: ja mam przerwę, combo: choroba i wyjazd do rodziny. Upiekę jeden, ale zapomniałem soli... Zjedliwy.
Teraz robię nowy zakwas Mamie, bo na starym jej znaleźliśmy pleśń (nie czyściła brzegów słoika i na osuszonym zakwasie wyszła), więc przerwa tak czy tak.
Plus w marcu i tak zrobiłem koło 110 chlebów, mniej niż w lutym, ale wystarczy mi.
BTW: szukam dobrej nazwy na bloga chlebowego.