Wpis z mikrobloga

Wołam tutaj:
@wykop @m__b @a__s @a__t - w sprawie:
http://www.wykop.pl/link/3086557/zmarl-piotrek-gnida84-pomoc-dla-jego-rodziny/

@bruthal poruszył ważną kwestię. Nie wiemy czy dostęp do konta Gnidy ma Jego żona. A, że żyjemy w kraju w jakim żyjemy i gdyby nawet to było Jego "osobiste" konto, to pewnie batalia o pieniądze trwałaby długo a i musiałaby Jego żona zapłacić podatek czy darowiznę.

Drodzy nasi Admini - czy jest szansa, że założylibyście jakieś konto bankowe na które możemy wpłacić pieniądze, które trafią bezpośrednio do rodziny Piotra?

#kiciochpyta #wykopefekt #gnidamabialaczke #gnidawygrywazbialaczka #wykop a i zawołam #prawo - jak to wygląda od formalnego punktu widzenia.
  • 13
@Saute: jest jakiś tag gdzie 2 osoby pisały porady prawne i wskazówki ale za cholerne nie mogę teraz znaleźć, może ktoś ich zawołać?
@Saute: jestem po szybkiej konsultacji prawnej. Opcji jest kilka
1. Oboje mieli dostęp do konta
2. Jego żona mogła być wskazana jako osoba, która po śmierci gnidy otrzyma dostęp do konta.
3. Z tego co sprawdziłem, rachunek, który podał był w ING, po sprawdzeniu regulaminu wydaje mi się, że bank przeleje jego żonie pieniądze z konta gnidy, gdy pokaże bankowi akt zgonu, czy coś.
5. Jeśli żona nie ma dostępu do
@Laaq: @Mordeusz Podejrzewam, że nasz @gnida84 godził się z możliwością śmierci i zadbał o takie kwestie robiąc np. dyspozycję wypłaty w przypadku swojej śmierci. Poza tym nawet gdyby żona nie miała dostępu do konta to go uzyska bo o koncie niemal na pewno wie. @gnida84 raczej nie opisywał, żeby w rodzinie były jakieś spiny, więc nie sądzę, żeby w toku postępowania spadkowego były jakieś spory w rodzinie. Jak nie ma sporów
czy jest szansa, że założylibyście jakieś konto bankowe na które możemy wpłacić pieniądze


@Saute: Nie wiem czy to nie podpadałoby pod zbiórkę publiczną, której bez zgody Ministerstwa robić nie można. Nie mogę bez konsultacji czegokolwiek obiecywać, niestety, mamy takie a nie inne przepisy...