Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiajace sie nad #wakacyjnycel - pod tym tagiem bede wrzucal ciekawe, warte zobaczenia miejsca, ktore maga byc inspiracja do wakacyjnych podrozy. Na pierwszy ogien idzie laguna #balos na polnocno-zachodnim wybrzezu #kreta #grecja. Mozna na nia dostac sie statkiem lub autem po 8 km szutrowym odcinku drogi. W tamtym roku byla takze komunikacja publiczna. Jedna z najpiekniejszych a dla niektorych najpiekniejsza plaza na Krecie. Plusem jest to ze z #wroclaw do #chania lata #ryanair , a stamtad to juz tylko rzut beretem.
dzoker - Mirki zastanawiajace sie nad #wakacyjnycel - pod tym tagiem bede wrzucal cie...

źródło: comment_8msCxGvQO6pNvwD6v69w4N9P5Q4L5UsW.jpg

Pobierz
  • 9
byłem rok temu. rzeczywiście ładnie. płynąłem statkiem, po drodze zachaczylismy jeszcze o jedną wysepkę. autem podobno dość hardkorowo, zwłaszcza wynajętą micrą :p
@aski:
@dzoker: nie ma dramatu autem. Trzeba jechać ostrożnie, ale nawet średnio doświadczony kierowca da radę. Bardziej wkurzałem się na stromym asfalcie, jak musiałem redukować do jedynki, bo wynajęta piccanto nie miała mocy jechać pod górę.
W tamtym roku byla takze komunikacja publiczna


@dzoker: coo? nie wyobrazam sobie tam busa. Autem da rade, jechalismy malutkim i10, trochę wolniej niż jeepy, ale bez problemu. Duzo trudniej jest na innych plazach na ktore jedzie sie stromymi zboczami, np. za lotniskiem jest super plaza.
@dzoker: da rade małym autem, ale w drodze powrotnej mocno się go zarzyna, aż śmierdzi palone sprzęgło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mój różowy nie potrafił pod tak strome zbocze podjechać, do tej pory ma traume i nie chce już brac auta na wakacjach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ordowik: pierwsza część to jest szuter z niewielkimi podjazdami i zjazdami, jeśli dobrze pamiętam około 8km długości. Góralem przejedziesz, ja bym dojechał też miejskim bo nie szanuje jego opon. Druga część to zjazd z parkingu na lagunę. Prowadzi tam wąska ścieżka, czasami były chyba pojedyńcze schody, ale droga dosyć długa bo schodzi się z góry na poziom zero. Piechotą około 30-40min. Jak nie będzie ludzi to zjedziesz, ale z wjazdem trochę