Wpis z mikrobloga

Witam,
Mam taki problem. Numer przeniesiony z t-mobile do oarnge. Po tej operacji na karcie zablokowane są połączenia przychodzące z play (i smsy). Problem powtarza się w różnych telefonach (w sensie urządzeń, więc nie jest to raczej kwestia ustawień telefonu). W salonie/czy innych BOK nie są w stanie nic wskurać, nie mogę też znaleźć żadnej opcji w ustawieniach kobta Orange. Dodam, że połączenia wychodzące jak i smsy są realizowane do wszystkich sieci bez problemu.
Pomocy!!!
#pytaniedoeksperta #pomocy #orangeekspert #orange #play
  • 8
@prawdziwek: przeniesienie było kilka miesięcy temu. Czy problem był od początku? Trudno powiedzieć, bo numer jest mojej mamy, do której dzwoni ograniczona ilość osób, a ona nie dostaje żadnej informacji, że ktoś próbował się połączyć, więc miała zero świadomości istnienia problemu.
@wtf24: da, da. Na mojej karcie czeskiego Vodafone miałem problem z smsami do sieci operatora P4 (czyli m.in. Play) w roamingu w Polsce i jak się okazało Vodafone odpisał mi "to wina Play" i nic poza tym. Oczywiście Play odpisał "to wina Vodafone", ale wyjaśnili mi szczegółowo co jest przyczyną - sieć Vodafone stosowała dziwny numer centrum SMS nieuzgodniony z innymi operatorami, co było powodem odrzucania smsów kierowanych z VDF przez
@kris007: no dobra, ale Play nie ma wglądu do historii połączeń Orange. Wyjątkiem jest gdyby skontaktował się klient Play ktory nie moze dodzwonic sie do Orange, a tak nikt nie bedzie mogl sprawdzic historii tego polaczenia bez weryfikacji.