Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, ostatnie 3/4 dni pisałem swoją pierwszą, na bardzo amatorskim poziomie stronę. Dotyczy ona wymyślonej siłowni.

link

Dopiero co zacząłem naukę, myślę że w jakimś tam stopniu ogarniam html, css i ostatnio już powoli zacząłem uczyć się js.
Też macie tak że z początku siedzi Wam w głowie idealny wygląd swojej strony, a jak przychodzi co do czego to co chwilę coś sie zmienia? Tu też tak miałem, ile się namęczyłem żeby jakoś kolory wybrać, chociaż i tak myślę że nie pasują zbytnio do siebie, trudno też było z przykładowymi zdjęciami i logiem ale coś tam się wybrało. Zdejmę ją za kilka dni coby nie było że wykorzystuję kogoś wizerunek :p Chociaż nie wiem jak to do końca z tym jest. Myślę też że można to było napisać w mniejszej ilości linii w css, bo chyba za dużo napaprałem id zamiast w niektórych miejscach po prostu ująć to w klasy ale to pierwszy projekt i przy następnych na pewno postaram się zwrócić na to uwagę bardziej.
Trudno mi też było zdecydować czy wybrać szerokość strony 1000px jak tu i w wielu innych tutorialach czy dać automatyczne ale pozostałem przy pierwszej opcji.
Muszę zaznaczyć że niektóre pomysły na tej stronie wykorzystałem dzięki innym stronom z tutorialami, np. wiem jak już robić elementy menu z animacjami. Chociaż starałem się żeby wszędzie było jak najwięcej mojego wkładu.
Da się z tej strony wyciągnąć jakiekolwiek plusy? Co byście zmienili przy tym szablonie? jaka lepsza kolorystyka? Napiszcie co myślicie, dajcie jakieś rady od siebie na co uważać przy następnych projektach, z czego korzystać :) I pamiętajcie żeby wziąć pod uwagę to że to moja absolutnie pierwsza strona :p

#webdev #frontend #css #naukaprogramowania
  • 14
  • Odpowiedz
@Dante15: dlaczego szerokość na sztywno zamiast rwd? masz #!$%@? na mobilki? (czyli wiekszość ruchu)

do tego imho za dużo borderów i kiepska kolorystyka

obczja tutaj: http://html5up.net/ jak wyglądają i działają współczesne strony ;)
  • Odpowiedz
@Ginden: działać działa, ale to nadal jest 1000px szerokości i litery są bardzo małe, to nie jest typowa wersja mobilna
  • Odpowiedz
@epi: Da się czytać. Najgorsze są te strony, gdzie by przeczytać artykuł trzeba przewijać w prawo i w lewo, bo zdania nie mieszczą się na ekranie.

Kopałbym twórców takich jak mieszkaniec Biskupic biedaszyb.
  • Odpowiedz
@Dante15:
1. czemu container ma stały width 1000px ? zrób to full-width z małymi marginesami po 5-10% z obu stron i tyle, przecież użytkownicy monitorów 21:9 by cię zabili za takie coś xD
2. usuń te onclicki
3. js po angielsku
4. tak samo jak i html oraz css
5. są również inne elementy a nie tylko div
6. na prawdę wpakowałeś tutaj całe jquery tylko do fadein/fadeout ? XD
@
  • Odpowiedz
@Dante15:
1. graficznie słabo.
2. obrazki są w png. ogólnie gdzie się da to dawaj jpg
3. slider dziwnie się wczytuje
4. zdjęcia są rozjechane na boki ( proporcje)
5. nie stosujesz znaczników p, h1.. tylko tekstw DIV.
6. na pewno za dużo ID, wiecej klas.
7. w contenerze max width 1000px, w logo i w reszcie daj width 100%. niepotrzebnie dajesz wszedzie width 1000px jak już dany div jest w
  • Odpowiedz
@PuchatyKuba: Jakich baz z darmowymi zdjęciami używasz? Podeślesz coś?

@epi: Masz może jeszcze pod ręką jakieś strony z takimi szablonami? W następnej stronie już nie będę miał #!$%@? na rwd, obiecuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Jurigag: @macjan_666: dzięki! Wszystkie uwagi uwzględnię :)
  • Odpowiedz